REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Deutek sprzedany PPG

Koncern PPG doszedł do porozumienia z Emerging Europe Accession Fund (EEAF) w sprawie przejęcia firmy Deutek, czołowego rumuńskiego wytwórcy farb i powłok architektonicznych. Transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale roku 2017. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Deutek

Fot. arch. Deutek

Powstały w roku 1993 Deutek posiada znane i rozpoznawane marki farb, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Należą do nich m.in. OSKAR i Danke! Wyroby firmy sprzedawane są w ponad 120 sklepach z produktami zrób-to-sam oraz 3500 punktach sprzedaży detalicznej w Rumunii. W roku 2015 dochody producenta, który należy obecnie do EEAF, wyniosły 30 mln €.

Jak wyjaśnia Jean-Marie Greindl, starszy wiceprezes oddziału Global Architectural Coatings PPG oraz prezes oddziału EMEA PPG, dzięki tej transakcji PPG zyskuje wpływy na rynku rumuńskim, na którym koncern jest obecnie słabo obecny.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA