REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Advent International sprzedaje Deutek

Firma Advent International sprzedała Deutek, rumuńskiego wytwórcę farb dekoracyjnych. Nowym nabywcą jednostki jest Emerging Europe Accession Fund (EEAF), fundusz private equity należący do Axxess Capital.

Deutek

Fot. arch. Deutek

Deutek powstał w roku 1993 i z początku importował farby z Niemiec. W 1998 roku uruchomił lokalną produkcję. W ręce firmy Advent trafił w lipcu 2005 i w ciągu następnych kilku lat mocno się rozwinął, awansując ostatecznie do ścisłej czołówki rumuńskich producentów farb. Jego produkty są również rozpoznawane w krajach sąsiadujących – na Ukrainie, w Bułgarii i Mołdawii.

W przypadku funduszu EEAF to pierwsza tego typu inwestycja na rynku rumuńskim. Przedstawiciel Axxess Capital wyraził nadzieję, że 15 lat doświadczenia firmy w finansach i przemyśle sprawi, że Deutek będzie się nadal rozwijać i utrzyma swoją dominującą pozycję w branży.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA