a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDestination Color – kolory Axalty dla wytwórców OEM

Destination Color – kolory Axalty dla wytwórców OEM

Axalta zaprezentowała Destination Color 2016 – paletę odcieni samochodów dla wytwórców OEM z Chin i reszty świata. Jest ona zainspirowana zmieniającym się stylem życia współczesnego człowieka.

Destiantion Color 2016 Axalta Coating Systems

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Kolory zaprezentowane w ramach Destination Color 2016 są zgrupowane w cztery zestawy: Newtopia, Pop_up Zone, Inner State i Cyber Scene. Każdy z nich odpowiada klientom o innym guście i pasuje do różnych typów samochodów.

Zestaw Newtopia to delikatne, marzycielskie odcienie takie jak brzoskwiniowy, różowy, zgaszony fiolet z efektem perłowym. Są to kolory najczęściej widziane na samochodach małych i średnich.

Pop_up Zone to z kolei nasycone barwy, które wyróżniają się na drodze. Spośród nich ciemne odcienie niebieskiego oraz intensywne czerwienie należą do tych, które cieszą się największą popularnością. Jasnozielony i żółty są natomiast popularne na małych, sportowych autach, zaś pomarańczowy – na małych samochodach i ciężarówkach. Odcienie z tego zestawu uzyskiwane są dzięki innowacyjnym, wysokiej jakości pigmentom i technologiom.

W zestawie Inner State znajdują się kolory, które wprowadzają spokojną i zrównoważoną atmosferę, takie jak odcienie brązowego, karmelowego, zielonego, czarnego czy ciemnoczerwonego. Ta grupa jest szczególnie popularna w przypadku aut luksusowych.

Cyber Scene natomiast to kolory neutralne. Należą do nich m.in. szary i srebrny z domieszką niebieskiego, biel z efektem połysku, matowy beż i szary, niekiedy z dodatkowymi efektami specjalnymi.

Źródło: Axalta Coating Systems