a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta inwestuje we Francji

Axalta inwestuje we Francji

Axalta Coating Systems, wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, zainwestuje w modernizację zakładu produkcyjnego lakierów proszkowych w Montbrison we Francji. Inwestycja w znaczny sposób zwiększy możliwości produkcyjne firmy.

Axalta

Fot. arch. Axalta Coating Systems

W całym zakładzie wprowadzone zostaną znaczące udoskonalenia, łącznie z wykorzystaniem „inteligentnej automatyki” i udoskonalonej technologii na liniach produkcyjnych lakierów z efektem metalicznym. W ramach przeprowadzanej modernizacji zreorganizowany zostanie przepływ pracy w zakładzie, dzięki czemu zwiększy się jego wydajność, produktywność i ogólna jakość produktów. Jak skomentował Michael Cash, szef Industrial Coatings Axalty:

Inwestując w naszą działalność przemysłową chcemy wywrzeć dobre wrażenie na naszych klientach. Dzięki udoskonalonej technologii produkcyjnej w naszym zakładzie w Montbrison będą oni mogli liczyć na krótsze terminy realizacji zamówień oraz naszą większą elastyczność. Modyfikacje wprowadzone na liniach produkcyjnych lakierów z efektem metalicznym pozwolą nam uzyskać produkty proszkowe wyższej jakości. Ponadto nasze zdolności produkcyjne w tym segmencie wzrosną co najmniej dwukrotnie.

Fabryka w Montbrison jest jednym z największych zakładów produkujących farby proszkowe Alesta®. Farby proszkowe marki Alesta mają szeroki zakres zastosowań – od ochrony przed graffiti po dekoracyjne efekty metaliczne. Produkty te spełniają rygorystyczne wymagania jakościowe, zapewniają doskonałą ochronę antykorozyjną i oraz nadają wysokie walory estetyczne produktom naszych klientów przemysłowych – od maszyn rolniczych i spychaczy po meble i pokrycia dla architektury.

Inwestycja w Montbrison jest elementem strategii firmy Axalta, której celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych oraz udoskonalenie procesu produkcji lakierów na całym świecie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Realizacja najnowszej inwestycji rozpocznie się w kwietniu 2016, a zakończona zostanie w roku 2017.

Źródło: Axalta Coating Systems