a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaDekspol chroni drewno przed szkodnikami

Dekspol chroni drewno przed szkodnikami

Drewno, które nie zostaje odpowiednio zabezpieczone, szybko pada ofiarą bakterii, grzybów i owadów. Aby uchronić je przed atakiem niechcianych gości, firma Dekspol proponuje swój impregnat do drewna konstrukcyjnego Wood Protector.

Dekspol Wood Protector impregnat drewno konstrukcyjne

Drewno konstrukcyjne wymaga szczególnej ochrony. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo.
Fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Niezabezpieczone drewno konstrukcyjne pod wpływem wilgoci zaczyna pękać, zaś powstałe szczeliny są idealnym miejscem do rozwoju grzybów i bakterii oraz siedliskiem szkodników. Zaatakowane przez nie drewno zostaje osłabione i stopniowo traci swoje właściwości. Stwarza to dla nas bezpośrednie zagrożenie, a w przypadku zastosowań wewnętrznych gromadząca się w drewnie wilgoć i toksyny wydzielane przez grzyby dodatkowo szkodzą naszemu zdrowiu. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie to podstawa.

Dekspol Wood Protector impregnat drewno konstrukcyjneWymaganą ochronę zapewnia na przykład Wood Protector marki Dekspol – impregnat do drewna konstrukcyjnego. Formuła Duactive sprawia, że skutecznie zabezpiecza on przed atakiem owadów oraz przed rozwojem grzybów. Aplikowany poprzez kąpiel, malowanie lub natrysk, dostępny jest w koncentracie 1:9, dzięki czemu jest bardzo wydajny. Jako produkt niewymywalny może być z powodzeniem stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – na przykład na altankach, balustradach i wszelkich elementach małej architektury drewnianej. Wood Protector niczym tarcza chronił je będzie przed niechcianymi małymi gośćmi.

Źródło: Dekspol

Dowiedz się więcej o firmie