a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiOddział Specialty Chemicals AkzoNobel sprzedany!

Oddział Specialty Chemicals AkzoNobel sprzedany!

W końcu wiemy, w czyje ręce przejdzie oddział Specialty Chemicals koncernu AkzoNobel! Firma ogłosiła, że 100% jej udziałów w tym biznesie zostało sprzedane Grupie Carlyle oraz GIC. Cena wyniosła 10,1 mld €.

Specialty Chemicals AkzoNobelZarząd AkzoNobel zadecydował, że sprzedaż prywatna oddziału Specialty Chemicals Grupie Carlyle oraz GIC będzie opcją najkorzystniejszą dla koncernu i jego udziałowców. Oddział trafia w dobre ręce – Grupa Carlyle, do której należy m.in. Axalta Coating Systems, ma światowy zasięg i możliwości finansowe, by rozwinąć potencjał jednostki. Ponadto posiada duże doświadczenie w przemyśle chemicznym, a z AkzoNobel łączy ją dbałość o środowisko, bezpieczeństwo oraz aspekty społeczne.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom finalizacji – konieczne jest jej zatwierdzenie przez odpowiednie władze oraz konsultacje z przedstawicielstwami pracowników. AkzoNobel uzyskał zgodę akcjonariuszy na odłączenie oddziału podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia 30 listopada 2017. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, transakcja zostanie zamknięta do końca tego roku.

Spekulacje na temat tego, w czyje ręce przejdzie oddział Specialty Chemicals, trwały od kilku miesięcy. Pod koniec roku pisaliśmy o ofercie złożonej przez Lanxess i przy okazji wymieniliśmy innych inwestorów zainteresowanych kupnem, wśród których znalazła się Grupa Carlyle. Ostatecznie to ona została nowym nabywcą jednostki.

Źródło: AkzoNobel