a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Co pokaże Axalta na Paint Expo 2018?

Kwiecień coraz bliżej, dlatego wielu z naszych czytelników szykuje się zapewne na najbliższe targi Paint Expo. Oto kolejna porcja podpowiedzi, co warto zobaczyć, będąc w Karlsruhe. Zdradzamy, co szykuje na swoim stoisku Axalta Coating Systems.

Axalta Paint Expo 2018

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Inspiring Colour Solutions (Inspirujące Rozwiązania Kolorystyczne) – oto hasło, pod którym zaprezentuje się Axalta w czasie tegorocznych targów Paint Expo. Oprócz funkcjonalności cenionych w branży przemysłowej, firma zamierza również położyć nacisk na atrakcyjne odcienie.

Antykorozja na upał i sztorm!

Ważnym punktem prezentacji targowej firmy będzie ochrona antykorozyjna – systemy ciekłe, proszkowe oraz elektropowłoki, jedno- oraz dwuwarstwowe. Klienci będą mogli zapoznać się z nową linią farb poliuretanowych Acothane do powlekania powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych rurociągów w branży olejowo-gazowej oraz wodnej. Obok niej zaś zaprezentowane zostaną powłoki Coroless na stal, które zniosą nawet pustynne upały i silne sztormy!

Termoplastyczne systemy proszkowe Plascoat PPA i Abcite (które w tym samym czasie prezentowane będą na targach Wire 2018 w Düsseldorfie – o tym za chwilę) to również niezawodna ochrona antykorozyjna. Spełniają one wymagania w kategoriach korozyjnych C5-M i IM3 zgodnie z ISO 12944-6 oraz ISO 20340. Przeznaczone do ochrony rurociągów z ropą i gazem oraz wodociągów, a także do zastosowań morskich, nie wymagają gruntu, a więc wystarczy aplikacja tylko jednej warstwy.

Efektowne efekty

Axalta zamierza również zaprezentować swoje osiągnięcia z dziedziny farb bondowanych. Produkty z linii Metallics are us zapewniają stabilny efekt kolorystyczny oraz łatwiejszą obróbkę w porównaniu z systemami mieszanymi na sucho. Stosowane w architekturze gwarantują niezwykłą głębię koloru oraz niezwykłe efekty optyczne zależące od kąta patrzenia. Rozszerzona paleta odcieni, licząca obecnie ponad 150 metalicznych bondowanych farb proszkowych, jest dopełnieniem kolekcji ICONICA i Eloxal Selection.

ICONICA, opracowana we współpracy z ekspertami od trendów z Nelly Rodi w Paryżu, powstała, by inspirować design i architekturę jutra. Podzielona na cztery motywy, składa się z 40 odcieni. Eloxal Selection zaś to najpopularniejsze wykończenia imitujące powierzchnie anodowane, a przy tym posiadające wszystkie zalety farb proszkowych. Obydwie kolekcje są częścią linii farb proszkowych Alesta SuperDurable, której znakiem rozpoznawczym jest ekologiczność, wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne.

A prócz tego…

Rozszerzona została również oferta powłok na pojemniki szklane. Producent zamierza zaprezentować innowacyjne wodorozcieńczalne farby ciekłe lub termoplastyczne proszkowe, m.in. na butelki na napoje, kosmetyki oraz leki. Szczególnie warta wzmianka jest powłoka, która czyni szkło nietłukącym. Pokrywa je przezroczystą membraną, która spaja fragmenty szkła i w wypadku stłuczenia zapobiega rozpadnięciu się naczynia, zwiększając bezpieczeństwo.

Odwiedzający stoisko Axalty mogą także liczyć na ofertę dotyczącą powłok (nanoszonych natryskowo oraz elektroforetycznie) na maszyny rolnicze oraz budowlane, układy samochodowe, koła, a także do ogólnych zastosowań przemysłowych, na urządzenia, elementy architektoniczne oraz wyposażenie wnętrz. To nie wszystko – firma zamierza opowiedzieć o otwartym niedawno centrum Axalta Color Solutions we Frankfurcie, realizującym mniejsze zamówienia (do 100 kg) dla klientów, którym zależy na czasie. Przypominamy, że wszystkie te atrakcje czekają gości targów Paint Expo 2018, które odbędą się w dniach 17-20 kwietnia w Karlsruhe w Niemczech.

Źródło: Doris Schulz / Axalta CS / Paint Expo

Dowiedz się więcej o firmie