a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDekorian wspiera młodych projektantów wnętrz

Dekorian wspiera młodych projektantów wnętrz

Z myślą o studentach kierunków związanych z wystrojem wnętrz sieć salonów Dekorian stworzyła Dekorian Lab – laboratorium wiedzy, które ma zapoznać młodych z branżą i ułatwić im start w dziedzinie wystroju wnętrz.

 

Przedsięwzięcie dedykowane jest studentom architektury wnętrz, wzornictwa i kierunków pokrewnych z całej Polski, którym ma stworzyć szansę na poszerzenie swojej wiedzy oraz zdobycie zawodowego doświadczenia i kontaktów w branży. Obejmować ma ono cykle wykładów, warsztaty w dużych miastach Polski, praktyki w biurach architektonicznych i kursy obsługi specjalistycznego oprogramowania do projektowania wnętrz, CAD Decor. Twórcy laboratorium wiedzy oferują również szkolenia produktowe, na których studenci mogą uzyskać podstawową wiedzę na temat materiałów stosowanych w wystroju wnętrz. Produkty wykorzystywane przez Dekorian to m.in. kanadyjskie farby PARA Paints oraz szwedzkie SCALA, których salon ten jest jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

W ramach Dekorian Lab zorganizowany został również konkurs Młode Wnętrza, którego uczestnicy mieli zaprojektować wnętrze garderoby Krystyny Jandy w Och-teatrze w Warszawie. Firma Dekorian podjęła się realizacji zwycięskiego projektu. Pierwsza edycja konkursu zakończyła się w marcu tego roku, organizatorzy jednak, zachęceni dużą ilością zgłoszeń, zapowiadają już kolejną.

Partnerzy Dekorian Lab to CAD Projekt K&A, dostawca programów do projektowania wnętrz (który ufundował również nagrody dla uczestników konkursu Młode Wnętrza), a także szereg polskich uczelni – Akademie Sztuk Pięknych w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Wrocławiu oraz Wydział Architektury Politechniki Białostockiej.

Szczegóły na www.dekorianlab.pl, www.dekorian.pl oraz www.mlodewnetrze.pl.

źródło: Dekorian