REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Czarny pigment, który nie przeszkadza w recyklingu

Firma Shepherd Color Company wprowadziła na rynek innowacyjny czarny kolorant. W przeciwieństwie do używanych powszechnie czarnych pigmentów pozwala on na poddanie zabarwionego nim tworzywa sztucznego recyklingowi.

czarny pigment recykling Shepherd Color Company

Fot. OpenClipart-Vectors / pixabay.com

Czarny to stosunkowo popularny kolor opakowań z tworzywa sztucznego. Zwykle do ich barwienia wykorzystuje się pigment carbon black, jednak ponieważ absorbuje on fale z zakresu bliskiej podczerwieni wykorzystywane przez czujniki w sortowniach odpadów, zabarwiony w ten sposób materiał nie zostaje zidentyfikowany jako plastik i nie trafia do recyklingu. Nowy kolorant Black 10P925 zaproponowany przez Shepherd Color Company rozwiązuje ten problem.

Pigment, który spełnia wymogi

Nowy produkt to owoc pracy i doświadczeń zbieranych przez 40 lat. Biorąc pod uwagę właściwości, które wymagane są z punktu widzenia recyklingu, technologom Shepherd Color Company udało się zaprojektować i wyprodukować pigment, który spełnia wymogi – odbija fale z zakresu bliskiej podczerwieni, dzięki czemu materiał zostaje skierowany do recyklingu.

Kolorant, który cechuje intensywny czarny kolor, jest na liście dopuszczalnych środków w większości krajów świata. Ponadto jest również dopuszczony do kontaktu z żywnością w krajach Unii Europejskiej.

Także jako składnik powłok

Jak zapewnia producent, Black 10P925 to kolorant, który nie tylko idealnie sprawdzi się w przypadku artykułów plastikowych do przechowywania i transportu żywności. Może być też wykorzystywany m.in. jako składnik powłok.

Źródło: Shepherd Color Company

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA