a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiCyfrowy asystent Evonik połączy siły z Chembid

Cyfrowy asystent Evonik połączy siły z Chembid

Oddział Coating Additives firmy Evonik nawiązał współpracę z platformą informacji o rynku chemicznym Chembid. Wraz z Coatino, wirtualnym asystentem Evonik, Chembid będzie pomagać klientom w podejmowaniu decyzji biznesowych dotyczących wyboru dodatków do farb.

Coatino cyfrowy asystent Evonik Chembid

Fot. kaboompics / pixabay.com

Cel współpracy Evonik i Chembid? Sprawić, by koncerny chemiczne podejmowały decyzje efektywniej i z ukierunkowaniem na większą digitalizację branży. Narzędzia? Nowoczesne technologie, takie jak uczenie maszynowe i usługi z zakresu wiedzy o rynku.

Cyfrowy asystent Coatino pomaga wybierać dodatki

Coatino to platforma stworzona przez Evonik pod koniec czerwca konkretnie z myślą o branży farb i powłok. Cyfrowy asystent wspiera użytkowników ekspertyzą techniczną oraz informacjami o odpowiednich dodatkach i formułach.

Eksperci z sektora farb, powłok i tuszów mogą w ten sposób zaoszczędzić czas i pieniądze, które musieliby przeznaczyć na poszukiwania odpowiedniego produktu. Wystarczy, że podadzą oczekiwane właściwości i zastosowanie, a Coatino znajdzie najbardziej odpowiedni dodatek za nich.

Chembid dostarczy więcej informacji

Współpraca z Chembid polega na tym, że w procesie wyboru specjalistycznych dodatków platforma dostarczać będzie klientom dodatkowe informacje, dotyczące pozycji rynkowej produktu i jego dostawcy. Dane takie jak obecny popyt na produkt, rozwój cen i potencjalni nowi klienci ułatwią podejmowanie biznesowych decyzji. Jak komentuje Christian Bürger, dyrektor zarządzający Chembid:

Branża farb ma dla nas ogromne znaczenie. Zapotrzebowanie na surowce i dodatki do produkcji farb i powłok jest obecnie wysokie. Cieszymy się więc, że współpraca z Evonik Coating Additives pozwoli nam umocnić pozycję w sektorze farb, a nasze usługi pomogą firmom z branży farbiarskiej podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Źródło: european-coatings.com