REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Europa: wyraźny wzrost produkcji farb w maju

Firma CHEM Research przeanalizowała sytuację europejskiego rynku farb w ostatnich miesiącach. W maju nastąpił wyraźny wzrost produkcji farb i powłok w krajach Unii Europejskiej. Wciąż jednak wskaźniki są mocno poniżej zeszłorocznych, a powrót do poziomu sprzed pandemii z pewnością zajmie trochę czasu.

Europa wzrost produkcji farb

Fot. Memed_Nurrohmad / pixabay.com

Jak stwierdzili eksperci CHEM Research, w maju wskaźnik produkcji w krajach Unii Europejskiej po marcowo-kwietniowej zapaści wzrósł wyraźnie – do 87,9 punktu. Nie oznacza to jednak bynajmniej powrotu do poziomu sprzed pandemii. W stosunku do roku poprzedniego jest to wciąż wartość o ok. 15% niższa.

Produkcja farb przemysłowych spadła, dekoracyjnych – wzrosła

Czynnikiem, który negatywnie wpływa na wyniki producentów, jest przede wszystkim spadek zapotrzebowania ze strony branży przemysłowej. Efekt ten jest równoważony przez duże zapotrzebowanie na farby dekoracyjne i produkty typu DYI. W dobie pandemii i kwarantanny wielu klientów indywidualnych zdecydowało się bowiem na odkładane od dawna prace remontowe.

Krzywe prezentujące produkcję i sprzedaż farb w ostatnich miesiącach prezentują się w większości krajów europejskich podobnie. Niemcy, w odróżnieniu od pozostałych dużych gospodarek UE, zwiększyły produkcję w maju tylko nieznacznie, ale też nie zaobserwowano tam tak dużego spadku produkcji w marcu i kwietniu jak choćby w Wielkiej Brytanii czy Francji.

Cały drugi kwartał – spadek o 18%

Raport CHEM Research przewidywał, że wskaźnik produkcji za cały drugi kwartał 2020 dla państw Unii Europejskiej wyniesie 84,4 punkty. W stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim oznacza to spadek o 18,5%.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA