REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Beckers dba o zrównoważony rozwój

Firma Beckers opublikowała swój raport zrównoważonego rozwoju za rok 2019. Przedstawiła również swoją nową strategię do roku 2030, którą uważa za duży krok w stronę zielonej przyszłości.

Beckers zrównoważony rozwój

Fot. ElisaRiva / pixabay.com

W raporcie zestawione zostały działania podjęte przez firmę w minionym roku. Mowa między innymi o współpracy z klientami i dostawcami na rzecz zdrowszego klimatu, o pozytywnym wpływie akcji Beckers na środowisko, ale również o strukturze zatrudnienia ze względu na płeć, która jest coraz bardziej zróżnicowana.

Zrównoważony biznes bardziej odporny na wstrząsy

Nicklas Augustsson, globalny dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Beckers, podkreśla, że w 2019 roku koncern zrobił w kwestii zrównoważonego rozwoju duże postępy. Na temat raportu wypowiada się również Judith Jungmann, dyrektor ds. kadr w firmie Beckers:

W Beckers chcemy wywierać pozytywny wpływ na otoczenie, niezależnie od tego co robimy. Uważamy, że zrównoważony biznes jest bardziej odporny na wstrząsy i lepiej przygotowany na przyszłość, oraz że budowanie firmy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek.

Dyrektor Jungmann dodaje, że opracowana właśnie strategia Beckers do roku 2030 nadaje tempo pozytywnych zmian. W dłuższej perspektywie ma się przyczynić do przemiany całej branży.

Ekologiczny łańcuch dostaw, więcej zielonych produktów

Do konkretnych działań podjętych przez Beckers na rzecz klimatu należą m.in. zmiany w obrębie łańcucha dostaw (wybór bardziej zróżnicowanych środków transportu). Oprócz tego firma intensywnie pracuje nad tym, by jej farby pod kątem materiałów i funkcjonalności były tak zgodne z ideami zrównoważonego rozwoju, jak to tylko możliwe.

Źródło: Beckers

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA