a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBeckers dba o zrównoważony rozwój

Beckers dba o zrównoważony rozwój

Firma Beckers opublikowała swój raport zrównoważonego rozwoju za rok 2019. Przedstawiła również swoją nową strategię do roku 2030, którą uważa za duży krok w stronę zielonej przyszłości.

Beckers zrównoważony rozwój

Fot. ElisaRiva / pixabay.com

W raporcie zestawione zostały działania podjęte przez firmę w minionym roku. Mowa między innymi o współpracy z klientami i dostawcami na rzecz zdrowszego klimatu, o pozytywnym wpływie akcji Beckers na środowisko, ale również o strukturze zatrudnienia ze względu na płeć, która jest coraz bardziej zróżnicowana.

Zrównoważony biznes bardziej odporny na wstrząsy

Nicklas Augustsson, globalny dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Beckers, podkreśla, że w 2019 roku koncern zrobił w kwestii zrównoważonego rozwoju duże postępy. Na temat raportu wypowiada się również Judith Jungmann, dyrektor ds. kadr w firmie Beckers:

W Beckers chcemy wywierać pozytywny wpływ na otoczenie, niezależnie od tego co robimy. Uważamy, że zrównoważony biznes jest bardziej odporny na wstrząsy i lepiej przygotowany na przyszłość, oraz że budowanie firmy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek.

Dyrektor Jungmann dodaje, że opracowana właśnie strategia Beckers do roku 2030 nadaje tempo pozytywnych zmian. W dłuższej perspektywie ma się przyczynić do przemiany całej branży.

Ekologiczny łańcuch dostaw, więcej zielonych produktów

Do konkretnych działań podjętych przez Beckers na rzecz klimatu należą m.in. zmiany w obrębie łańcucha dostaw (wybór bardziej zróżnicowanych środków transportu). Oprócz tego firma intensywnie pracuje nad tym, by jej farby pod kątem materiałów i funkcjonalności były tak zgodne z ideami zrównoważonego rozwoju, jak to tylko możliwe.

Źródło: Beckers