a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowebaslac od BASF – szybsze dopasowanie koloru

baslac od BASF – szybsze dopasowanie koloru

Firma BASF wprowadziła nowe narzędzie do wyszukiwania koloru, baslac® e-finder star. Zaprojektowane specjalnie z myślą o warsztatach lakierniczych, ułatwia ono dopasowanie odcienia i skraca czas naprawy lakierniczej.

BASF baslac dopasowanie koloru

Fot. arch. BASF

W dzisiejszych czasach, gdy warsztaty samochodowe mocno ze sobą konkurują, ciąży na nich presja, by wykonywać prace szybciej, ale bez inwestycji w zwiększanie zasobów. Kluczowy był etap dopasowania koloru – lakiernicy musieli wybierać pomiędzy niezbyt dokładnym, ale szybkim dopasowaniem lub dokładnym, ale długim i kłopotliwym. Dlatego BASF zaproponował nowe urządzenie, które ma rozwiązać ten problem.

Szybsza kalibracja, dokładniejsze dopasowanie

Nowe narzędzie współpracuje z globalną bazą kolorów baslac® Formula Finder, dzięki czemu pozwala odnaleźć właściwy kolor w ciągu sekundy. Jak mówi Fabien Boschetti, dyrektor działu Global Marketing w BASF Automotive Refinish Coatings Solutions:

Naszym celem było umożliwienie naszym klientom lepszego dopasowania koloru, a równocześnie przyspieszenie procesu naprawy. Zastanawialiśmy się: jak najprościej sprawić, by można było znaleźć odpowiedni kolor w najkrótszym możliwym czasie?

Narzędzie pozwala na automatyczną kalibrację na czerni, dzięki czemu kalibracja jest dużo szybsza niż w istniejących już systemach. Technologia pięciokątowa umożliwia natomiast dokładniej odczytywanie koloru zarówno w przypadku lakierów solidowych, jak i metalicznych czy perłowych.

Obsługa jedną ręką

Dla bardziej optymalnego użytkowania baslac® został ergonomicznie zaprojektowany, by można go było wygodnie używać tylko jedną ręką na każdej powierzchni. Urządzenie jest niewielkie, ale ma duży ekran dotykowy, dzięki czemu potrzebne informacje dostępne są natychmiast, bez potrzeby podłączania do komputera.

Źródło: BASF