a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiCrown Paints – żadnych zbędnych puszek

Crown Paints – żadnych zbędnych puszek

Żadnych zbędnych puszek i opakowań w miejscu renowacji – taki jest cel, jaki ustanowiła sobie niedawno firma Crown Paints. Zgodnie z tym uruchomiła właśnie pilotażowy projekt, w ramach którego farba do renowacji budynku w Watford dostarczona została w wielkim, 1000-litrowym zbiorniku Integrated Bulk Container (IBC).

Crown Paints

Fot. arch. Crown Paints

Eksperymentalną inwestycją jest remont budynku biurowego w Watford, gdzie do pomalowania jest ponad 1800 m² ścian. Realizacją całego przedsięwzięcia zajmuje się firma Morgan Lovell. Jej zespół obsługuje ogromny zbiornik z farbą, zlewając w razie potrzeby dokładnie taką jej ilość, jaka jest potrzebna.

Zalety takiego rozwiązania są oczywiste. Farba nie marnuje się, pozostając i zasychając wewnątrz puszek czy wiaderek, a odpadków w postaci starych opakowań i palet też jest mniej. To większa wygoda i korzyść dla środowiska.

Jim Sweeney, manager Crown Paints, wyjaśnia że IBC można po użyciu umyć, wysterylizować i napełnić powtórnie, a jeśli zostanie w nim pewna ilość farby, można ją przewieźć w inne miejsce i tam wykorzystać. Nie ma żadnych specjalnych wymogów co do rodzaju farby, jaką ma zostać wlana do zbiornika. Jest to więc bardzo praktyczna, niedroga opcja.

Wykorzystanie IBC jest kolejnym punktem proekologicznego programu Earthbalance, który ma zreorganizować działanie firmy Crown Paints. Jego celem jest obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 10% do 2015 roku i o 25% do 2020.

Źródło: Crown Paints