a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCromadex rusza na podbój Irlandii

Cromadex rusza na podbój Irlandii

AkzoNobel oraz Carbon Group połączyły swe siły, uruchamiając centrum Cromadex w Cork w Irlandii – prawdziwy raj dla użytkowników farb przemysłowych, pełen atrakcyjnych produktów i usług.

fot. arch. Interpon

Na nowe centrum składa się Laboratorium testowe (wyposażone między innymi w komorę do testów w mgle solnej) oraz Laboratorium przygotowania powierzchni i aplikacji. Klienci centrum mogą liczyć na stały dostęp do szerokiego zakresu technologii przygotowania powierzchni, różnych technologii lakierniczych oraz nowoczesnego wyposażenia dla lakierni. Całości dopełnia duży wybór najlepszej jakości farb przemysłowych takich marek jak Cromadex, Interpon, International Paint, Sikkens i wielu innych.

Cromadex jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii, gdzie powstało już dziesięć tego typu centrów od Glasgow po Portsmouth. Carbon Group zaś to producent powłok przemysłowych znany i ceniony na irlandzkim rynku od piętnastu lat, dlatego też firmę tę uznano za najlepszego partnera dla rozwoju nowego przedsięwzięcia w tym rejonie.

Jak zapewnia Dave Heflin, manager AkzoNobel w Europie Zachodniej, centra Cromadex to źródło produktów i usług na światowym poziomie, a także gwarancja szybkości, elastyczności i efektywności, jakiej poszukują użytkownicy powłok przemysłowych. Lee Haughton, manager oddziału Carbon Group zajmującego się farbami, podkreśla natomiast rolę doświadczonego zespołu specjalistów od sprzedaży, wykwalifikowanych inżynierów oraz silnej więzi z dostawcami surowców. Obydwie firmy są przekonane, że na połączeniu ich doświadczeń mocno zyskają klienci nowo powstałego centrum.

Z oficjalnym uruchomieniem centrum połączony był dzień otwarty obfitujący w atrakcje. Uczestnicy uzyskali wiele informacji zarówno dotyczących nowoczesnych technologii, jak i zagadnień biznesowych. Zorganizowano również wycieczki po centrum oraz pokazy testów, którym poddawane są produkty lakiernicze i oraz specjalistyczny sprzęt.

Centrum w Cork to dopiero początek – kolejne obiekty mają zostać uruchomione jeszcze w tym roku w Dublinie oraz Belfaście. W ten sposób Cromadex rozszerza swój zasięg w Europie; jego centra są już obecne m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Polsce.

źródło: Interpon