a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCo zdziałała w 2019 roku Fundacja Hempel?

Co zdziałała w 2019 roku Fundacja Hempel?

Fundacja Hempel podsumowała swoje działania w roku 2019. Potrzebującym organizacjom przekazała ponad 21 mln € i zrobiła wiele na rzecz dbania o bioróżnorodność.

Fundacja Hempel 2019

Fot. arch. Hempel

Fundacja podsumowała swoje działania, dzieląc je na cztery główne sektory. Jeśli chodzi o edukację, Hempel Foundation od zeszłego roku pomaga w Gwatemali, Boliwii, Rwandzie i RPA, a prócz tego zobowiązała się, że od roku 2020 rozpocznie działania w Madagaskarze, Ugandzie, Peru i Nepalu. Obecnie wspiera edukację za pośrednictwem 6 partnerów w 16 krajach.

Badania nad powłokami

Na rzecz nauki Fundacja Hempel działa przede wszystkim poprzez ośrodek CoaST, czyli Hempel Foundation Coatings Science and Technology Centre otwarty na Duńskim Uniwersytecie Technicznym (DTU) trzy lata temu.

W ubiegłym roku w ośrodku powstała nowa strategia w zakresie zrównoważonego rozwoju, nowy ośrodek testowy oraz rozwinięto współpracę międzynarodową. Obecnie z CoaST związanych jest 35 pracowników naukowych, którzy stale pracują nad tym, jak chronić powierzchnię w sposób efektywniejszy i bardziej przyjazny środowisku.

Hempel chroni tereny leśne

W ramach dbałości o naturę Fundacja Hempel uruchomiła natomiast wraz z dwoma partnerami trzy nowe projekty. Ich celem jest ochrona 177 000 hektarów terenów leśnych w Ugandzie, Ekwadorze i na Madagaskarze.

Oprócz działań w wymienionych trzech sektorach, fundacja przekazała również 3,2 mln € na rzecz organizacji, które zwróciły się do niej o pomoc.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie