a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweChiński park Yunnan Happy World z farbami AkzoNobel

Chiński park Yunnan Happy World z farbami AkzoNobel

Yunnan Happy World to pierwszy tematyczny park w południowo-zachodnich Chinach. Przy jego budowie współpracowano z marką AkzoNobel Dulux Pro, która dostarczyła farby w 80 kolorach do pomalowania w sumie 180 000 metrów kwadratowych atrakcji.

Yunnan Happy World AkzoNobel Dulux Pro park Chiny

Fot. arch. AkzoNobel

Farby do zabezpieczenia obiektów takich jak parki tematyczne są stale wystawiane na uszkodzenia, muszą być więc bardzo odporne na erozję. Poza tym muszą oferować różnego rodzaju efekty dekoracyjne, różne stopnie połysku i tekstury, aby przy ich użyciu możliwe było stworzenie powierzchni przypominającej na przykład kamień, drewno czy skórę zwierzęcia. AkzoNobel nie tylko zapewnia produkty spełniające te kryteria, ale również profesjonalne wsparcie techniczne.

Zgodnie z początkową specyfikacją do pomalowania obiektów w Yunnan Happy World w Kunming wymagane było aż 160 kolorów. Eksperci AkzoNobel zredukowali tę liczbę do 80, wciąż osiągając pożądany efekt i poziom ochrony, dzięki czemu uprościli zamówienie i zmniejszyli jego koszt. Specjalny zespół Dulux Pro śledził cały proces realizacji zamówienia, dzięki czemu przebiegł on bardzo szybko i sprawnie – w ciągu zaledwie 50 dni.

Źródło: AkzoNobel