REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Centrum Dürr w Tychach testuje procesy mycia

Nowe centrum testowe w Tychach RoTec Polska, przedstawiciela Dürr Ecoclean, to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na takie jednostki w Polsce. Zwłaszcza w związku z wymaganiami prawnymi, które do kwietnia 2016 nakazują całkowite wycofanie z użycia trójchloroetylenu. W nowym centrum producenci samochodów czy sprzętu przemysłowego mogą bezpłatnie przeprowadzić próby mycia części różnymi metodami, także z użyciem rozpuszczalników polarnych oraz mediów wodnych.

Dürr

Fot. arch. RoTec Polska / Dürr

Trójchloroetylen (TRI) jest używany do mycia części precyzyjnych w branżach takich jak lotnictwo, przemysł samochodowy, medyczny czy optyczny. Rozpuszczalnik ten jednak został zaklasyfikowany jako „substancja bardzo wysokiego ryzyka” (SVHC) w ramach REACH i zgoda na jego używanie w przemysłowym myciu części kończy się 21 kwietnia 2016. Stąd też użytkownicy stanęli przed wyzwaniem zastąpienia TRI odpowiednim medium lub procesem. Najlepszym sposobem aby znaleźć optymalną alternatywę jest przeprowadzenie prób mycia w warunkach bliskich produkcyjnym. Ma to również zastosowanie w przypadkach, gdy procesy mycia muszą zostać zmienione lub zaadaptowane do innej specyfikacji mycia lub innego zakresu detali.

Testy mycia i kompleksowe wsparcie

Odpowiadając na te potrzeby, firma RoTec Polska uruchomiła w Tychach Centrum Testowe z kompleksowym wsparciem serwisowo-technicznym. Zlokalizowana w Tychach placówka zapewnia dogodny dojazd dla klientów z całej Polski. Maszyny dostępne lokalnie oraz bezpośrednia integracja z maszynami testowymi w Dürr Ecoclean w Filderstadt/Niemcy pozwalają firmie RoTec Polska zagwarantować kompleksowe i fachowe wsparcie użytkowników pod względem doboru optymalnego procesu mycia.

Podczas prób dostępne są różne opcje dla procesów mycia chemicznego na mokro, które sprawdzają się jako wydajne i oszczędne w wielu zastosowaniach przemysłu metalowego i obróbki. W tym celu Centrum Testowe wyposażone zostało w maszynę Compact 80P zaprojektowaną do pracy z rozpuszczalnikami polarnymi. Te oparte na alkoholach modyfikowanych media myjące są zdolne rozpuszczać zarówno tłuste jak i wodne substancje, co oznacza, że mogą usuwać zarówno zanieczyszczenia polarne jak i niepolarne. Testy mycia z mediami wodnymi można przeprowadzić na maszynie EcoCCube. Ta kompaktowa maszyna została opracowana dla jakościowo wydajnego wodnego mycia natryskowego obrabianych części o złożonej geometrii.

Fot. arch. RoTec Polska / Dürr

Fot. arch. RoTec Polska / Dürr

Ponadto próby można również przeprowadzić na maszynach z serii EcoCCore dla procesów rozpuszczalnikowych. W przypadku tych maszyn można łatwo przejść z węglowodorów bezchlorowcowych na alkohole modyfikowane i odwrotnie, dzięki czemu jest to rozwiązanie przyszłościowe, mogące sprostać zmieniającym się wymaganiom. Do dodatkowych testów z mediami wodnymi – dostępnymi w formie alkalicznej, kwasowej i neutralnej – służą maszyny najnowszej generacji, takie jak EcoCWave. Co więcej, próby mycia można wykonać też na wielostopniowych, ultradokładnych myjkach wodnych firmy Dürr Ecoclean.

RoTec Polska przeprowadza testy mycia bezpłatnie, z wykorzystaniem rzeczywistych zanieczyszczonych części z produkcji klienta. W ten sposób urządzenie, proces i parametry zostaną idealnie dopasowane do danego zadania niezależnie czy wymaga ono prostego odtłuszczania czy usuwania zanieczyszczeń tworzących powłokę wg. bardzo dokładnego standardu.

Źródło: Doris Schulz / Dürr Ecoclean

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA