REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Brexit: BCF reaguje na słowa Kanclerza Skarbu

Dyrektor Brytyjskiej Federacji Powłok Tom Bowtell zareagował na słowa brytyjskiego Kanclerza Skarbu, Sajida Javida, o tym, że Wielka Brytania nie zamierza dostosować swoich przepisów pod kątem współpracy handlowej z Unią Europejską. Niepokoje producentów farb wokół Brexitu są ogromne. W miniony piątek Wielka Brytania oficjalnie wyszła z Unii Europejskiej.

Brexit BCF Kanclerz Skarbu

Fot. 8926 / pixabay.com

„Nie będziemy się dostosowywać, nie będziemy biernie przyjmować cudzych reguł, nie będziemy na jednolitym rynku ani w unii celnej – i tak będzie już od końca tego roku” – powiedział brytyjski Kanclerz Skarbu Sajid Javid w wywiadzie dla „Financial Times”. Słowa te nie pozostały bez reakcji dyrektora Brytyjskiej Federacji Powłok (BCF), Toma Bowtella.

90% producentów zaniepokojonych

W imieniu brytyjskich producentów z branży chemicznej Tom Bowtell wyraził obawy co do ostrych słów Kanclerza Skarbu. Powiedział:

Jest dla nas sporym rozczarowaniem, że obecny rząd w swojej wersji porozumienia o wyjściu wycofuje pewne zobowiązania w związku z dostosowaniem regulacji prawnych dotyczących branży chemicznej, jakie uwzględnione były wcześniej w porozumieniu Theresy May. Komentarz Kanclerza budzi w nas jeszcze większe obawy dotyczące rozbieżności przepisów w przyszłości.

Dyrektor dodał, że według ostatniego sondażu 90% wytwórców farb obawia się odmiennego zestawu przepisów w stosunku do europejskiego REACH oraz biurokracji i kosztów z tym związanych.

Brytyjska Federacja Powłok kontynuuje rozmowy

W ubiegły piątek 31 stycznia Wielka Brytania oficjalnie wystąpiła z Unii Europejskiej. Tym samym weszła w nową fazę negocjacji na temat przyszłej wymiany handlowej między Wielką Brytanią a UE. Okres przejściowy ma potrwać do 31 grudnia 2020. Tom Bowtell kończy:

Potrzebujemy, aby rząd zrozumiał złożoność łańcuchów dostaw w branży chemicznej oraz zaproponował umowę handlową, która zapobiegnie – lub przynajmniej zminimalizuje – dodatkowym kosztom i utrudnieniom dla naszych członków. Brytyjska Federacja Powłok będzie kontynuowała swój bezpośredni, ale konstruktywny dialog z urzędnikami i politykami, by zagwarantować dla branży korzystne rozwiązania.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA