a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiMiliken & Company przejmuje Borchers

Miliken & Company przejmuje Borchers

Koncern chemiczno-tekstylny Miliken ogłosił przejęcie Borchers – firmy specjalizującej się między innymi w dodatkach do farb i powłok. Dotychczas należała ona do The Jordan Company.

Miliken & Company BorchersTransakcja, która umocni pozycję Miliken & Company na rynku farb i powłok, została oficjalnie zamknięta 28 stycznia. Transakcja nie zaburzy w żaden sposób działania firmy Borchers – wszystkie operacje będą kontynuowane, łącznie z utrzymaniem relacji z obecnymi dostawcami i klientami.

Szansa na innowacje dla branży farb

Miliken to jeden z największych i najdłużej działających graczy na rynku – ma za sobą 150-letnią tradycję. Jak skomentował Halsey Cook, prezes i dyrektor generalny Miliken & Company:

Kiedy świetne zespoły łączą siły, dzieją się wspaniałe rzeczy. Cieszę się, że możemy połączyć zdolności Borchers z naszą wybiegającą w przyszłość perspektywą i naciskiem na innowację i ekologię.

Russ Rudolph, starszy wiceprezes oddziału Coating Additives Business w Miliken, dodaje, że Borchers wniesie ekspercką wiedzę, produkty oraz znajomość klientów w branży farb i powłok. Połączenie sił na pewno więc zaowocuje nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami dla tej branży.

Bogata paleta dodatków

Borchers to firma z siedzibą w Westlake w Ohio. W swojej ofercie ma bogatą paletę dodatków do powłok, tuszów i klejów – wśród nich wolne od kobaltu sykatywy, dyspergatory, modyfikatory reologii, czynniki zwilżające, katalizatory polimeryzacji oraz środki poprawiające adhezję. Miliken natomiast jest koncernem działającym głównie w branży specjalistycznej chemii, wykładzin podłogowych, ochrony zdrowia oraz tekstyliów.

Źródło: Miliken & Company