a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiBieg Kujawiaka – sport i farby ramię w ramię

Bieg Kujawiaka – sport i farby ramię w ramię

Organizowany corocznie we Włocławku Bieg Kujawiaka to dowód na to, że sport i farby mogą iść w parze. Sponsorem strategicznym imprezy jest Producent Tynków i Farb PLAST – MIX.

Bieg Kujawiaka

Fot. arch. Plast – Mix

Tegoroczna, 32. już edycja Biegu Kujawiaka miała miejsce 1 maja 2014 i przyciągnęła rekordową liczbę zawodników. Wystartowało w sumie 314 osób, z czego 310 ukończyło bieg. Tym razem imprezę uświetnił niezwykły gość – mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w pływaniu, Otylia Jędrzejczak.

Dla dorosłych i dla dzieci

Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania 10 kilometrów. Najlepszy zawodnik, Mariusz Pawłowski z Kurzętnika, pokonał ten dystans w ciągu 38 minut i 6 sekund. W klasyfikacji generalnej kobiet triumfowała natomiast jego żona, Dorota Pawłowska, która na mecie pojawiła się z czasem 44 minut i 9 sekund.

Impreza przyciągnęła nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Miały one okazję sprawdzić się na dystansie od 100 do 1200 metrów w rekreacyjnym biegu „W drodze do biegu Kujawiaka”. Z możliwości tej skorzystało aż 142 małych biegaczy, dla których była to też okazja do świetnej zabawy.

Zdrowie i integracja

Organizatorem biegu jest Włocławski Klub Biegacza PLAST – MIX Maratończyk, sponsorem zaś – PLAST – MIX, znany polski wytwórca tynków i farb. Firma wspiera działalność Klubu, ponieważ zdaje sobie sprawę, jak ważny jest sport zarówno dla zdrowia, jak i dla integrowania lokalnej społeczności. W ten sposób PLAST – MIX daje piękny przykład społecznego zaangażowania i udowadnia, że producenci farb nie muszą być skupieni jedynie na swej działce. Jak mówi pan Krzysztof Grochulski z zarządu firmy:

Bieg Kujawiaka to największa amatorska impreza sportowa w naszym regionie, a my kochamy sport amatorski, dlatego chętnie się angażujemy w to wydarzenie. Tego typu inicjatywy są ważne nie tylko dlatego, że propagują zdrowy styl życia, ale i zbliżają ludzi i sprzyjają rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego. Pomoc w organizacji Biegu to dla nas również sposób, by kształtować pozytywny i nowoczesny wizerunek naszej firmy.

Dzięki wsparciu sponsorów i patronów medialnych z roku na rok Bieg Kujawiaka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeszcze trzy lata temu udział wzięło w nim tylko 91 osób, w tegorocznej edycji liczba uczestników przekroczyła zaś już 300.

Źródło: WKB Maratończyk

Dowiedz się więcej o firmie