a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBato jednym z darczyńców rajdu Złombol

Bato jednym z darczyńców rajdu Złombol

Firma Bato została sponsorem jednego z zespołów w tegorocznym rajdzie Złombol. W organizowanym co roku wyścigu rywalizują ze sobą drużyny poruszające się pojazdami wyprodukowanymi jeszcze w poprzednim ustroju.

Bato rajd Złombol

Fot. arch. Bato

Złombol to kilkudniowy rajd, którego uczestnicy muszą pokonać 2500 km autem wyprodukowanym jeszcze w ustroju komunistycznym (lub zaprojektowanym w tamtym okresie). Zebrane środki przeznaczane są na cele charytatywne – na zakupy i wycieczki dla dzieci z Domów Dziecka. Z roku na rok skala wydarzenia rośnie. W ubiegłym roku w rajdzie wystartowało 530 drużyn i uzbierano już 1 128 000 zł. W tym roku udział zgłosiło aż 836 zespołów.

Rajd startuje zawsze w Katowicach, ale co roku trasa jest inna. Tegoroczna prowadziła przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię, aż do mety na Półwyspie Chalcydyckim w Grecji. Każda z drużyn miała swoich sponsorów. Wśród nich znalazł się również producent farb Bato, który był jednym z darczyńców zespołu pana Patryka Szewczyka. Gratulujemy szlachetnej inicjatywy!

Źródło: Bato, Wikipedia

Dowiedz się więcej o firmie