a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF zwiększa produkcję lakierów refinish w Azji

BASF zwiększa produkcję lakierów refinish w Azji

BASF inwestuje w swoje lakiery samochodowe refinish. Koncern podjął decyzję o zwiększeniu produkcji w swoim zakładzie w Jiangmen w Chinach.

Fot. arch. BASF

Fot. arch. BASF

Jak mówi Zheng Daqing, starszy wiceprezes oddziału Business and Market Development w BASF Greater China, dzięki inwestycji zdolność produkcyjna fabryki w Jiangmen zwiększy się dwukrotnie. Dzięki zaś strategicznemu położeniu zakładu firma będzie w stanie szybciej i sprawniej obsłużyć rynek lakierów refinish.

Od lokalnej fabryki do światowej klasy obiektu

Zakupiona od lokalnego przedsiębiorstwa w roku 2016, fabryka w Jiangmen w prowincji Guangdong jest pierwszym zakładem produkcyjnym lakierów samochodowych refinish BASF w Azji. W ciągu ostatnich trzech lat stała się światowej klasy obiektem, także dzięki nieustannym inwestycjom w ochronę środowiska, bezpieczeństwo, jakość produktów czy działalność badawczo-rozwojową. Jak zapewnia Patrick Zhao, starszy wiceprezes BASF Coatings Solutions Asia Pacific:

Udoskonaliliśmy linie produkcyjne pod kątem efektywności i ochrony środowiska tak, aby spełniały światowe standardy BASF. Równocześnie zadbaliśmy o wyszkolenie pracowników, zwłaszcza w obszarze świadomości ekologicznej oraz praktyk związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem. W ten sposób zbudowaliśmy profesjonalny, ambitny zespół, pracujący zgodnie z naszą bezpieczną i przyjazną środowisku kulturą korporacyjną.

Po nabyciu zakładu BASF stworzył w Jiangmen węzeł technologiczny, skupiając się na technologii koloru oraz opracowywaniu przyjaznych środowisku, wysokiej jakości produktów dla branży refinish oraz transportu komercyjnego w rejonie Azji i Pacyfiku.

Zielona Marka

Zaangażowanie koncernu doceniły lokalne władze. W październiku 2018 Biuro Ochrony Środowiska w Jiangmen przyznało firmie tytuł „Zielonej Marki”. BASF był jedynym przedsiębiorstwem z branży chemicznej, które w zeszłym roku otrzymało to wyróżnienie.

Niedawno firma świętowała okrągłą, trzecią rocznicę BASF Coatings (Guangdong). Po trzech latach przyszedł czas na kolejną dużą inwestycję – otwarcie nowych linii produkcyjnych, dzięki którym zdolność produkcyjna zakładu ma się zwiększyć dwukrotnie. Zgodnie z planem linie rozpoczną pracę w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: BASF