REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF zwiększa produkcję lakierów refinish w Azji

BASF inwestuje w swoje lakiery samochodowe refinish. Koncern podjął decyzję o zwiększeniu produkcji w swoim zakładzie w Jiangmen w Chinach.

Fot. arch. BASF

Fot. arch. BASF

Jak mówi Zheng Daqing, starszy wiceprezes oddziału Business and Market Development w BASF Greater China, dzięki inwestycji zdolność produkcyjna fabryki w Jiangmen zwiększy się dwukrotnie. Dzięki zaś strategicznemu położeniu zakładu firma będzie w stanie szybciej i sprawniej obsłużyć rynek lakierów refinish.

Od lokalnej fabryki do światowej klasy obiektu

Zakupiona od lokalnego przedsiębiorstwa w roku 2016, fabryka w Jiangmen w prowincji Guangdong jest pierwszym zakładem produkcyjnym lakierów samochodowych refinish BASF w Azji. W ciągu ostatnich trzech lat stała się światowej klasy obiektem, także dzięki nieustannym inwestycjom w ochronę środowiska, bezpieczeństwo, jakość produktów czy działalność badawczo-rozwojową. Jak zapewnia Patrick Zhao, starszy wiceprezes BASF Coatings Solutions Asia Pacific:

Udoskonaliliśmy linie produkcyjne pod kątem efektywności i ochrony środowiska tak, aby spełniały światowe standardy BASF. Równocześnie zadbaliśmy o wyszkolenie pracowników, zwłaszcza w obszarze świadomości ekologicznej oraz praktyk związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem. W ten sposób zbudowaliśmy profesjonalny, ambitny zespół, pracujący zgodnie z naszą bezpieczną i przyjazną środowisku kulturą korporacyjną.

Po nabyciu zakładu BASF stworzył w Jiangmen węzeł technologiczny, skupiając się na technologii koloru oraz opracowywaniu przyjaznych środowisku, wysokiej jakości produktów dla branży refinish oraz transportu komercyjnego w rejonie Azji i Pacyfiku.

Zielona Marka

Zaangażowanie koncernu doceniły lokalne władze. W październiku 2018 Biuro Ochrony Środowiska w Jiangmen przyznało firmie tytuł „Zielonej Marki”. BASF był jedynym przedsiębiorstwem z branży chemicznej, które w zeszłym roku otrzymało to wyróżnienie.

Niedawno firma świętowała okrągłą, trzecią rocznicę BASF Coatings (Guangdong). Po trzech latach przyszedł czas na kolejną dużą inwestycję – otwarcie nowych linii produkcyjnych, dzięki którym zdolność produkcyjna zakładu ma się zwiększyć dwukrotnie. Zgodnie z planem linie rozpoczną pracę w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA