a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePCC Rokita fundatorem nagród w konkursie 3Mind

PCC Rokita fundatorem nagród w konkursie 3Mind

Firma PCC Rokita wspiera naukowe projekty studentów. Jako oficjalny partner konkursu 3Mind – „Działaj dziś – zmieniaj jutro” – ufundowała nagrodę w kwocie 3000 zł dla młodych naukowców, którzy zdobyli II miejsce.

3Mind PCC Rokita

Fot. arch. 3M

Konkurs, organizowany przez firmę 3M oraz Wrocławską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, miał wyłonić i nagrodzić innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe przygotowane przez studentów kół naukowych. Dotyczyły one m.in. takich dziedzin jak chemia, medycyna i mechanika.

I miejsce za podwodnego robota

Podczas gali finałowej 29 listopada finaliści przedstawili swoje projekty w formie 5-minutowych prezentacji oraz krótkich spotkań z jury konkursu, w którym zasiadł również Igor Korczagin, dyrektor działu badawczo-rozwojowego w PCC Rokita.

Zdobywcy I miejsca – studenci z Koła Naukowego Automatyki i Robotyki „Robocik”, działającego na Politechnice Wrocławskiej – zaprezentowali model autonomicznego podwodnego robota, który jest w stanie zanurzyć się na głębokość do 100 metrów i wykonywać określone działania w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Projekt może się okazać przydatny do badań podwodnej flory i fauny, ale również w ramach monitorowania stanu wód lub działań ratowniczych.

3Mind PCC Rokita

Zdobywcy II miejsca i nagrody ufundowanej przez PCC Rokita. Fot. arch. 3M

Nagroda od PCC Rokita za bezzałogowy samolot

Zdobywcy II miejsca, a tym samym nagrody ufundowanej przez PCC Rokita, to zespół AGH Solar Plane z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego członkowie zaprojektowali bezzałogowy samolot napędzany energią słoneczną. Projekt łączy więc nowoczesne technologie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Samolot może zostać wykorzystany do patrolowania linii energetycznych lub wyznaczania poziomu zanieczyszczeń powietrza.

Źródło: PCC Rokita

Dowiedz się więcej o firmie