a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBASF Polska na sympozjum Chemia 2017

BASF Polska na sympozjum Chemia 2017

W dniach 25-26 stycznia w Płocku odbyło się XXIII Sympozjum Naukowo-Techniczne „Chemia 2017”. W trakcie wydarzenia debatowano na temat obecnej sytuacji polskiego przemysłu chemicznego oraz jego przyszłości. Wśród uczestników, biorących udział w dyskusji, znaleźli się również przedstawiciele firmy BASF Polska.

BASF Polska sympozjum Chemia 2017

Fot. arch. BASF Polska

Firma BASF Polska wzięła m.in. udział w panelu dyskusyjnym „W poszukiwaniu straconego (?) czasu… Polska chemia musi znaleźć swoje miejsce”. Podkreśliła, że przemysł chemiczny jest kluczowy dla polskiej gospodarki, dostarcza bowiem rozwiązania dla wszystkich niemal branż, w tym dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa czy branży kosmetycznej.

Podczas sympozjum poruszono również szereg innych tematów. Mowa była m.in. o sytuacji przemysłu europejskiego na tle gospodarki światowej, wpływie polityki surowcowej państwa na branżę chemiczną oraz kwestii efektywności energetycznej.

Konferencja „Chemia 2017”, inicjatywa magazynu „Chemia Przemysłowa”, organizowana jest już od ponad 20 lat. Biorą w niej udział nie tylko przedsiębiorcy, ale również przedstawiciele rządu i instytucji państwowych. W tym roku zanotowano rekordowe zainteresowanie wydarzeniem – udział w nim wzięło ponad 350 uczestników.

Źródło: BASF