REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF odwołuje cele finansowe na rok 2020

BASF wycofał swoje cele finansowe na rok 2020. Koncern uznał, że w obliczu pandemii i przewidywanego kryzysu gospodarczego nie będzie w stanie ich zrealizować.

BASF cele finansowe na rok 2020

Fot. arch. BASF

Jak pisze BASF w komunikacie na swojej stronie internetowej, nie da się w tym momencie stwierdzić, jak długo potrwa pandemia i na jaką skalę trzeba będzie się z nią mierzyć. Dlatego wyznaczenie realistycznych celów finansowych jest w tym momencie niemożliwe.

Świat do góry nogami

Koncern zaprezentował też swoje wyniki za pierwszy kwartał roku. Sprzedaż wyniosła 16,8 mld € i wzrosła o 7% w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Zysk EBIT jednak spadł o 6%. W trakcie prezentacji wyników dr Martin Brudermüller, członek zarządu BASF, skomentował:

Pierwszy kwartał roku 2020 nie był normalnym kwartałem. To samo prawdopodobnie dotyczyło będzie drugiego kwartału oraz reszty roku. Koronawirus wywrócił świat do góry nogami.

Najbardziej dotknięte z powodu pandemii sektory firmy to te specjalizujące się w produktach dla transportu i branży samochodowej, które zawsze były dla BASF ważnym źródłem zamówień. To dla koncernu duży cios.

Dr Brudermüller dodał jednak, że nie wszystkie sektory firmy zostały w równym stopniu dotknięte pandemią. Niektóre z jej powodu zanotowały wręcz większy popyt – jak te produkujące środki farmaceutyczne, detergenty, środki czyszczące czy żywność.

Spodziewany jest znaczący spadek

Zarząd BASF przewiduje, że firma mocno odczuje skutki kryzysu, zwłaszcza w związku ze spadkiem zapotrzebowania w branży samochodowej. Spodziewany jest znaczący spadek sprzedaży w drugim kwartale roku 2020. W drugiej połowie roku koncern liczy na stopniowy wzrost, jednak na obecnym etapie walki z pandemią bardzo trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA