a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF odwołuje cele finansowe na rok 2020

BASF odwołuje cele finansowe na rok 2020

BASF wycofał swoje cele finansowe na rok 2020. Koncern uznał, że w obliczu pandemii i przewidywanego kryzysu gospodarczego nie będzie w stanie ich zrealizować.

BASF cele finansowe na rok 2020

Fot. arch. BASF

Jak pisze BASF w komunikacie na swojej stronie internetowej, nie da się w tym momencie stwierdzić, jak długo potrwa pandemia i na jaką skalę trzeba będzie się z nią mierzyć. Dlatego wyznaczenie realistycznych celów finansowych jest w tym momencie niemożliwe.

Świat do góry nogami

Koncern zaprezentował też swoje wyniki za pierwszy kwartał roku. Sprzedaż wyniosła 16,8 mld € i wzrosła o 7% w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Zysk EBIT jednak spadł o 6%. W trakcie prezentacji wyników dr Martin Brudermüller, członek zarządu BASF, skomentował:

Pierwszy kwartał roku 2020 nie był normalnym kwartałem. To samo prawdopodobnie dotyczyło będzie drugiego kwartału oraz reszty roku. Koronawirus wywrócił świat do góry nogami.

Najbardziej dotknięte z powodu pandemii sektory firmy to te specjalizujące się w produktach dla transportu i branży samochodowej, które zawsze były dla BASF ważnym źródłem zamówień. To dla koncernu duży cios.

Dr Brudermüller dodał jednak, że nie wszystkie sektory firmy zostały w równym stopniu dotknięte pandemią. Niektóre z jej powodu zanotowały wręcz większy popyt – jak te produkujące środki farmaceutyczne, detergenty, środki czyszczące czy żywność.

Spodziewany jest znaczący spadek

Zarząd BASF przewiduje, że firma mocno odczuje skutki kryzysu, zwłaszcza w związku ze spadkiem zapotrzebowania w branży samochodowej. Spodziewany jest znaczący spadek sprzedaży w drugim kwartale roku 2020. W drugiej połowie roku koncern liczy na stopniowy wzrost, jednak na obecnym etapie walki z pandemią bardzo trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja.

Źródło: BASF