REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF inwestuje w pigmenty

Koncern BASF zapowiedział kolejne działania w swoim segmencie Performance Products, które mają zwiększyć konkurencyjność pigmentów firmy na rynku. Przewidziano między innymi redukcję 650 miejsc pracy oraz zainwestowanie 250 mln euro w sieć produkcyjną oraz badania.

BASF

Fot. Wikimedia Commons

Aby uczynić swoje pigmenty najatrakcyjniejszą opcją na rynku, BASF zamierza skoncentrować się na potrzebach klientów i zoptymalizować produkcję. W ramach programu w ciągu najbliższych czterech lat ubędzie 650 stanowisk stanowisk we wszystkich światowych ośrodkach BASF, 250 mln euro zostanie natomiast zainwestowane w produkcję i badania.

Co kryje się pod hasłem „optymalizacja produkcji”? Zapowiedziano już, że fabryka w Paisley w Szkocji zostanie zamknięta, zaś zakład w Huningue we Francji będzie poddany restrukturyzacji. Firma zastanawia się również nad strategią dla fabryki w Maastricht w Holandii. Duża część siły produkcyjnej ma być od tej pory zlokalizowana na rozwijającym się rynku azjatyckim – w planach jest między innymi rozszerzenie fabryki w Nankin (Chiny) oraz Ulsan (Korea Południowa).

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA