REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF wprowadza bezpieczne opóźniacze palenia

Nowe przepisy unijne dotyczące opóźniaczy palenia – a konkretnie wycofania z użytku toksycznego HBCD – wchodzą w życie w sierpniu przyszłego roku. Koncern BASF postanowił jednak już teraz zastąpić szkodliwy związek bezpiecznymi opóźniaczami polimerowymi PolyFR na rynku europejskim.

BASF opóźniacze palenia

Giacomo Carena / Foter.com / CC-BY-ND

BASF stał się tym samym pierwszym producentem, który zaprzestał stosowania heksabromocyklododekanu (HBCD) w swoich powłokach ogniochronnych. Jego produkty Styropor i Neopor (na bazie ekspandowanego polistyrenu) oraz Styrodur (na bazie ekstrudowanego polistyrenu) będą odtąd produkowane w Europie z wykorzystaniem polimerowych opóźniaczy palenia PolyFR, które są o wiele przyjaźniejsze środowisku niż heksabromocyklododekan (HBCD).

Przejście do nowych opóźniaczy palenia odbyło w ścisłym porozumieniu z klientami. Według BASF opóźniacze typu PolyFR są w stanie poradzić sobie w warunkach pożaru równie dobrze jak HBCD, a są dużo bezpieczniejsze i przyjazne środowisku. Nie ma więc potrzeby zwlekać z ich wprowadzeniem do użytku.

Dlatego też koncern zabrał tak stanowczy głos w niedawnej dyskusji na temat przedłużenia okresu stosowania HBCD. Zgodnie z obowiązującymi ustaleniami Komisji Europejskiej od dnia 21 sierpnia 2015 wykorzystanie tego szkodliwego związku zostanie całkowicie zakazane.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA