REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Buraki cukrowe źródłem surowców?

AkzoNobel nawiązał współpracę z kilkoma holenderskimi firmami i instytucjami, by ustalić, czy możliwe jest otrzymywanie na skalę przemysłową surowców chemicznych z buraków cukrowych.

buraki cukrowe

Uprawiane masowo w Holandii buraki cukrowe mogą się okazać źródłem użytecznych
w przemyśle chemicznym surowców. Fot. ClizBiz / Foter.com / CC BY

Firma doradcza Deloitte została poproszona o ekspertyzę w sprawie uruchomienia w Delfzijl dużego klastera chemicznego. Jednym z jego zadań byłoby pozyskiwanie surowców z buraków cukrowych – jako alternatywa dla wyczerpujących się i coraz droższych surowców nieodnawialnych.

Pomysł pojawił się po ostatnim raporcie Deloitte, w którym Holandia została przedstawiona jako światowy lider pod względem produkcji cukru. Ogromne uprawy buraków cukrowych mogłyby w przyszłości zostać wykorzystane i w innych celach – a otwarcie nowego zakładu specjalizującego się w otrzymywaniu surowców byłoby też okazją do stworzenia wielu nowych miejsc pracy.

Gdyby projekt został zrealizowany, byłoby to niezwykłe przedsięwzięcie – spotkałyby się w nim bowiem tak odmienne branże jak rolnictwo, przemysł chemiczny i logistyka. AkzoNobel chętnie przyłączył się do pomysłu, ponieważ wpisuje się on w jego program Planet Possible.

Wyniki analizy Deloitte będą znane za trzy miesiące. Wówczas okaże się, czy projekt ma szansę powodzenia i w jaki sposób najlepiej zabrać się do jego realizacji.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA