a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiAzelis przejmuje Chemical Partners

Azelis przejmuje Chemical Partners

Firma Azelis ogłosiła, że doszła do porozumienia w sprawie przejęcia 100% udziałów Chemical Partners i Chempart Polymers z siedzibą w Libanie i Belgii. Mowa o niezależnym dystrybutorze specjalistycznej chemii przede wszystkim dla branży powłok i tworzyw sztucznych.

Transakcja pomoże firmie Azelis zwiększyć swoją obecność m.in. na Bliskim Wschodzie. Fot. MoustafaHorizon / pixabay.com

Transakcja ma wzmocnić łańcuch dostaw Azelis oraz pozwoli na ekspansję firmy w nowych regionach. Chemical Partners obecne jest w ponad 30 krajach na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Dopasowane oferty i wspólne wartości

Powstałą w 1995 roku firmę Chemical Partners łączą z Azelis wspólne wartości – nacisk na innowacje oraz zrównoważony rozwój. Jak mówi dr Hans-Joachim Müller, dyrektor generalny Azelis:

Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli powitać Chemical Partners w naszej rodzinie. Przejęcie jest ważnym krokiem w ramach naszej strategii wzmocnienia pozycji rynkowej w regionie. Chemical Partners doskonale nas uzupełniają pod względem ofertowym i geograficznym, pomogą nam wzmocnić łańcuch dostaw, obsługiwać szersze grono klientów oraz nadal rozwijać nasze wartości.

O świetnym dopasowaniu obu firm mówi również Ralph Raffoul, dyrektor zarządzający Chemical Partners. Dodaje, że po 25 latach rozwijania biznesu cieszą się na kolejny etap działalności w zespole Azelis. Raja Wakil, dyrektor zarządzający Chempart Polymers, podkreśla natomiast, że Azelis stanowi platformę, która da im możliwość szerszej obsługi w regionie.

Zamknięcie transakcji jeszcze w tym roku

Dotychczasowy zarząd Chemical Partners ma nadal poprowadzić biznes i wesprzeć jego integrację z firmą Azelis. Zgodnie z planem transakcja zostanie zamknięta w trzecim kwartale 2022.

Źródło: Azelis