a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta Coating Systems przejmuje Geeraets Autolak

Axalta Coating Systems przejmuje Geeraets Autolak

Koncern Axalta Coating Systems przejął Geeraets Autolak – holenderską firmę, która od ponad 40 lat zajmuje się dystrybucją renowacyjnych systemów lakierniczych marki Cromax. Firma Geeraets Autolak zostanie włączona do struktury organizacyjnej Axalta i będzie prowadzić działalność pod szyldem marki Cromax. Przejęcie odbywa się ze skutkiem natychmiastowym. Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione.

Axalta Coating Systems Geeraets Autolak

Od lewej: Han Verschoor, menedżer sprzedaży Axalty w Holandii, oraz Gerard Geeraets, właściciel firmy Geeraets Autolak. Fot. arch. Axalta Coating Systems

Cromax – jedna z globalnych marek premium firmy Axalta – pomaga zwiększyć wydajność warsztatów oferując im systemy lakiernicze opracowane z myślą o szybkiej i dokładnej aplikacji. Marka zapewnia wsparcie w zakresie analizy biznesowej, zaawansowanych technologii zarządzania kolorem, usług marketingowych oraz innych innowacyjnych rozwiązań wspierających pracę warsztatu. Jak wyjaśnia Matthias Schönberg, wiceprezes Axalty i prezes regionu EMEA:

Klienci w dalszym ciągu będą mogli korzystać z wysokiej jakości usług świadczonych przez Geeraets Autolak, a teraz dodatkowo mogą liczyć na wsparcie ze strony marki Cromax oraz firmy Axalta. Przejęcie pomoże nam zoptymalizować naszą infrastrukturę operacyjną, jak również wesprzeć działania sprzedażowe, co z kolei przełoży się na satysfakcję klientów marki Cromax.

Gerard Geeraets, właściciel firmy Geeraets Autolak, powiedział:

Cieszymy się z przyłączenia do Axalta. To zmiana, która otwiera przed nami ogromne możliwości, płynące ze współpracy z firmą o ugruntowanej pozycji i światowym zasięgu. Nasi klienci mogą w dalszym ciągu liczyć na nasze wsparcie i dostęp do produktów marki Cromax oraz pozostałych materiałów, które oferujemy. Ponadto teraz mogą korzystać z zasobów, jakimi dysponuje firma Axalta. To da im ogromną przewagę na tym bardzo konkurencyjnym rynku.

Z kolei Han Verschoor, menedżer sprzedaży Axalty w Holandii:

Cały holenderski zespół włącznie z nowymi kolegami jest w pełni zorientowany na potrzeby klientów oraz skoncentrowany na zapewnieniu im usług najwyższej jakości. To przejęcie fantastycznie uzupełnienia sieć dystrybucyjną marki Cromax, której dotychczasowe działania pozostają bez zmian.

O Axalta Coating Systems – 150 lat w przemyśle lakierniczym
Axalta jest wiodącą światową firmą koncentrującą się wyłącznie na materiałach lakierniczych, która oferuje swoim klientom innowacyjne, kolorowe, piękne i niezawodne rozwiązania. Nasze lakiery przeznaczone są dla producentów samochodów, warsztatów renowacyjnych zajmujących się naprawą samochodów osobowych i dostawczych, dostawców silników elektrycznych i rurociągów oraz branży budowlanej i projektowane są z myślą o zapobieganiu korozji, zwiększaniu wydajności i zapewnianiu trwałości powlekanych powierzchni. Bazując na 150 latach doświadczeń w branży lakierniczej, 12 800 pracowników firmy Axalta stale poszukuje sposobów, by jeszcze lepiej służyć ponad 120 000 klientom w 130 krajach, oferując im najlepsze systemy lakiernicze i techniki ich aplikacji. Więcej informacji na naszej stronie internetowej axaltacoatingsystems.com i na Twitterze @axalta oraz na LinkedIn.