REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Niebieski i zielony – trendy 2016 dla zestresowanych

Po dwóch latach dominacji koloru szarego przyszedł czas na zmianę. Jak twierdzą specjaliści Paint Quality Institute, od przyszłego sezonu modne staną się złamane biele, a także blade błękity i zielenie. To idealna kolorystyka dla zestresowanych i zmęczonych szybkim tempem życia.

niebieski zielony trendy 2016

Fot. Paint Quality Institute / DOW

Szarości długo królowały w naszych wnętrzach – należał do nich zarówno rok 2014, jak i 2015. W połączeniu z innymi odcieniami, takimi jak fioletowy, morski czy rdzawoczerwony, szary tworzył najmodniejsze kolorystyczne kompozycje ostatnich dwóch sezonów.

W tym roku spodziewana jest jednak zmiana warty. Jakie kolory według specjalistów opanują wnętrza w najbliższym sezonie?

  • Niebieski – odprężający, wywołujący przyjemne marzenia. Działa na organizm uspokajająco, obniżając ciśnienie, zwalniając tętno i oddech. Ma również działanie chłodzące.
  • Zielony – przynosi uczucie spokoju, radości i nadziei, przywodzi skojarzenia z naturą. Działa kojąco zarówno na ciało, jak i umysł. Nie bez powodu jest jednym z najczęściej stosowanych odcieni w ośrodkach zdrowia.

Delikatna paleta zbudowana na tych dwóch kolorach stworzy odprężający nastrój, idealny dla osób zestresowanych pracą, szukających w domu ukojenia i spokoju. Ponad 1/3 (36%) osób aktywnych zawodowo twierdzi, że czuje się spiętymi lub zestresowanymi w czasie ich dnia pracy.

Dopełnieniem wystroju w roku 2016 mają być złote i mosiężne akcesoria. Efektowne gałki od drzwi, obicia szaf, kurki i bric-à-brac pięknie współgrają z nową paletą. Kilka takich subtelnych dodatków nada wnętrzu charakter i styl, nie ujmując mu pastelowej lekkości.

Źródło: Paint Quality Institute / DOW

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA