REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Atlas Kolorów RAL D4 – nowe wydanie


Pojawiło się nowe wydanie Atlasu Kolorów RAL D4 opartego na systemie RAL Design. Folder zawierający wszystkie 1625 kolorów jest świetną pomocą między innymi przy projektowaniu czy urządzaniu wnętrz.

Atlas Kolorów RAL

Fot. arch. RAL

System RAL Design, powstała w 1993 roku rozszerzona wersja podstawowego systemu RAL, opiera się na powszechnie znanym modelu CIE Lab. W modelu tym każdy odcień określany jest przez wartość trzech parametrów – koloru (H – Hue), jasności (L – Lightness) i nasycenia (C – Chroma). Jego opis składa się z siedmiocyfrowego kodu, np. RAL 260 30 40.

System jest jasny i intuicyjny zarówno dla naukowców zajmujących się kolorem, jak i projektantów, architektów i grafików. Atlas RAL D4, w którym próbki wszystkich kolorów z systemu RAL Design są logicznie uporządkowane, to propozycja dla każdego, kto zajmuje się łączeniem odcieni i tworzeniem kolorystycznych kompozycji.

Nowy atlas można nabyć w sklepie online RAL COLOURS lub za pośrednictwem jednego z 40 dystrybutorów RAL na całym świecie. W Polsce partnerem dystrybucyjnym RAL jest centrum Alcor w Opolu.

Fot. arch. RAL

Źródło: RAL Colours

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA