a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiAtlas Kolorów RAL D4 – nowe wydanie

Atlas Kolorów RAL D4 – nowe wydanie

Pojawiło się nowe wydanie Atlasu Kolorów RAL D4 opartego na systemie RAL Design. Folder zawierający wszystkie 1625 kolorów jest świetną pomocą między innymi przy projektowaniu czy urządzaniu wnętrz.

Atlas Kolorów RAL

Fot. arch. RAL

System RAL Design, powstała w 1993 roku rozszerzona wersja podstawowego systemu RAL, opiera się na powszechnie znanym modelu CIE Lab. W modelu tym każdy odcień określany jest przez wartość trzech parametrów – koloru (H – Hue), jasności (L – Lightness) i nasycenia (C – Chroma). Jego opis składa się z siedmiocyfrowego kodu, np. RAL 260 30 40.

System jest jasny i intuicyjny zarówno dla naukowców zajmujących się kolorem, jak i projektantów, architektów i grafików. Atlas RAL D4, w którym próbki wszystkich kolorów z systemu RAL Design są logicznie uporządkowane, to propozycja dla każdego, kto zajmuje się łączeniem odcieni i tworzeniem kolorystycznych kompozycji.

Nowy atlas można nabyć w sklepie online RAL COLOURS lub za pośrednictwem jednego z 40 dystrybutorów RAL na całym świecie. W Polsce partnerem dystrybucyjnym RAL jest centrum Alcor w Opolu.

Fot. arch. RAL

Źródło: RAL Colours