REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BHP piaskowania. Śmiercionośny pył: Krzemionka

Dziewięciominutowy film opowiadający historię lakiernika, który zmarł z powodu krzemicy, ma na celu uświadomić społeczeństwu zagrożenie, jakim jest praca w warunkach wysokiego stężenia pyłu krzemionkowego.

Film Deadly Dust: Silica (Śmiercionośny Pył: Krzemionka) powstał w związku z wprowadzanymi w Stanach Zjednoczonych nowymi przepisami dotyczącymi pracy w warunkach wysokiego stężenia pyłu.  Opowiada historię Billa Ellisa, który przez całe życie zajmował się zawodowo malowaniem i piaskowaniem. Praca bez odpowiedniej ochrony (kilkadziesiąt lat temu, gdy Ellis zaczynał pracę, nikt nie zdawał sobie jeszcze sprawy z zagrożenia) i wdychanie krzemionkowego pyłu wywołały u niego groźną chorobę krzemicę objawiającą się postępującymi problemami z oddychaniem. Walki z chorobą nie wygrał.

W filmie wypowiadają się rodzina i przyjaciele zmarłego Billa Ellisa, a także specjaliści, podkreślający jak szkodliwa może być wdychana latami krzemionka. Materiał ma uwrażliwić społeczeństwo na problem bezpieczeństwa pracy przy wysokim stężeniu pyłów i uświadomić, że to rzeczywisty problem, nie wymysły lekarzy i urzędników. W końcu zdrowie jest najważniejsze.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA