a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAtlantic+ – nowa farba przeciwporostowa Hempel

Atlantic+ – nowa farba przeciwporostowa Hempel

Hempel wprowadza na rynek nową, doskonałej jakości farbę przeciwporostową – Atlantic+. Produkt wzmocniony mikrowłóknami skutecznie chroni kadłuby statków nawet do 60 miesięcy.

Atlantic+ farba przeciwporostowa Hempel

Fot. OneEighteen / Foter.com / CC BY-NC 2.0

Farbę Atlantic+ wyróżniają doskonałe właściwości mechaniczne i wytrzymałość, jest bowiem wzmocniona mikrowłóknami dzięki technologii Hempadur Ultra Strength Fibre. Wewnętrzny szkielet mikrowłókien wzmacnia powłokę na podobnej zasadzie jak stalowe pręty w betonie. Dzięki temu lepiej pełni ona swoją przeciwporostową funkcję także w warunkach silnych uderzeń i abrazji, a kadłub wymaga rzadszej konserwacji i odmalowania.

Jak mówi manager grupy produktowej Marine Group Product & Portfolio w firmie Hempel, Davide Ippolito, koncern zdaje sobie sprawę z obciążeń operacyjnych i finansowych spoczywających na właścicielach i operatorach statków. Dlatego też stale poszerza swoją ofertę farb przeciwporostowych, tak aby dostarczyć rozwiązania ściśle dostosowane do potrzeb klienta. Atlantic+ jest kolejnym takim rozwiązaniem, gwarantującym wysoką jakość, doskonałe właściwości przeciwporostowe oraz ponadprzeciętną wytrzymałość mechaniczną. Produkt, którego aplikacja jest bardzo prosta, zapewnia ochronę do 60 miesięcy w dowolnych warunkach.

Nowa farba Hempel oparta jest na sprawdzonych technologiach firmy – wysokiej jakości spoiwach i biocydach. Może być stosowana na każdym rodzaju okrętu, dla wszystkich temperatur wody.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie