REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Antymikrobowe powłoki dla medycyny i przemysłu

Badacze z Uniwersytetu Ben-Guriona (BGU) opracowali innowacyjną powłokę antymikrobową, która może być wykorzystywana jako pokrycie antyadhezyjne w wielu różnych zastosowaniach medycznych i przemysłowych.

antymikrobowe powłoki

Fot. arch. BGU

Zaproponowane przez naukowców rozwiązanie to antyadhezyjne plastry z naturalnych biomateriałów. Skutecznie chronią one powierzchnie metalowe przed powstawaniem biofilmów po ich zanurzeniu w wodzie.

Pokrycie może być zastosowane na implantach czy narzędziach chirurgicznych, gdzie ewentualny rozwój bakterii grozi przewlekłymi schorzeniami. Jeśli zaś chodzi o zastosowania przemysłowe, twórcy proponują wykorzystanie do powlekania kadłubów statków i mostów.

Artykuł na ten temat opublikowany został w czasopiśmie „Advanced Materials Interfaces”. Projekt badawczy został wsparty przez Singapore National Research Foundation w ramach programu CREATE: Nanomaterials for Energy and Water Management.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA