a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaAllnex rozwija farby wodorozcieńczalne UV w Chinach

Allnex rozwija farby wodorozcieńczalne UV w Chinach

Firma allnex, światowy lider produkcji żywic, podpisała umowę o współpracy z Guangdong Bardese Chemical Group, jedną z najważniejszych chińskich marek. Celem współpracy ma być promowanie scentralizowanych prac nad „zielonymi” farbami w Chinach.

allnex farby wodorozcieńczalne UV Chiny

Fot. arch. Guangdong Bardese Chemical Group

Kilka dni temu grupa Guangdong Bardese Chemical Group uruchomiła ogromną, mierzącą 50 000 m², fabrykę lakierów do mebli Boshi Home Furniture w Nankang. Obiekt wyposażony jest w zaawansowany system kontroli pyłu oraz w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną. To pierwszy taki przyjazny środowisku zakład produkcji farb wodorozcieńczalnych w Chinach.

W trakcie ceremonii otwarcia producent podpisał umowę z firmą allnex. Dotyczyła ona strategicznej współpracy, w ramach której rozwijana będzie technologia wodorozcieńczalnych farb UV. Wspólne działania obu koncernów mają nie tylko stanowić krok do przodu w zakresie technologii, ale również przyspieszyć rozwój regionu.

Dlaczego wodorozcieńczalne farby UV? Ponieważ łączą one zalety różnych dostępnych obecnie technologii. Gwarantują niską emisję LZO, a do tego wysoką jakość i wydajność. Mogą być stosowane również w wymagających zastosowaniach na różnych rodzajach podłoży. Szczególnie obiecujące jest ich wykorzystanie właśnie w branży produkcji mebli.

Źródło: allnex