REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel wykorzysta stare opony do produkcji farb

AkzoNobel nawiązał współpracę z holenderską firmą Black Bear. Koncern będzie wykorzystywał jej czarny pigment, otrzymany ze starych opon, do produkcji swoich farb proszkowych.

AkzoNobel farby proszkowe stare opony

Fot. ErikMi / pixabay.com

Cradle-to-Cradle to czarny pigment carbon black uzyskiwany przez Black Bear ze zużytych opon samochodowych. W ramach współpracy będzie on wykorzystywany jako składnik przyjaznych środowisku farb proszkowych AkzoNobel.

W ten sposób koncern nie tylko zyskuje potrzebny do produkcji farb czarny pigment, uzyskiwany na ogół z paliw kopalnych, ale również wspiera utylizację starych opon. Produkcja farb emituje do środowiska mniej CO2, niż w przypadku surowców z ropy naftowej, a same farby nie zawierają LZO i nie generują dodatkowych odpadów – podobnie jak wszystkie produkty z linii Interpon.

Współpraca między AkzoNobel a Black Bear nie ograniczy się tylko do tego jednego aspektu. Wspólnie obie firmy będą również pracować nad nowymi zastosowaniami dla certyfikowanego pigmentu carbon black od Black Bear.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA