REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel wspiera słoneczny Solar Team Eindhoven

AkzoNobel po raz kolejny wspiera młodych! Firma została partnerem studenckiego zespołu z Eindhoven University of Technology, przygotowującego się do udziału w wyścigu pojazdów napędzanych energią słoneczną Bridgestone World Solar Challenge w Australii.

AkzoNobel Solar Team Eindhoven

Fot. arch. AkzoNobel

W czerwcu zespół Solar Team Eindhoven zakończył budowę swojego wyścigowego pojazdu Stella Vie. Napędzany światłem, może on przejechać do 1000 km bez ładowania baterii. Twórcy określają go jako „połączenie aerodynamiki, estetyki i praktycznego designu”. Wkrótce słoneczne auto przejdzie test w silnym słońcu australijskiej pustyni.

AkzoNobel Specialty Coatings służył młodym inżynierom fachową ekspertyzą, a także innowacyjnymi podkładami, farbami bazowymi i lakierami nawierzchniowymi. To nie pierwszy raz, gdy AkzoNobel wspiera uczestników australijskiego wyścigu. Produkty marki Sikkens zostały wcześniej zastosowane na pojeździe holenderskiego zespołu Nuon Solar Team, który sześć razy zwyciężył w zawodach, ostatni raz w roku 2015. Firma chętnie angażuje się w podobne projekty, wpisują się one bowiem w jego strategię zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Przypominamy, że inną drużynę startującą w zawodach, belgijską Punch Powertrain Solar Team, wspiera z kolei Axalta Coating Systems, producent marki Cromax. To dodaje całej sprawie dodatkowego smaczku – pośrednio rywalizować będą ze sobą również dwaj lakierniczy giganci.

W tym roku rajd Bridgestone World Solar jest organizowany już po raz trzydziesty. W październiku rywalizować ze sobą będą młodzi konstruktorzy z całego świata – ich pojazdy będą miały za zadanie pokonać 3000 km z Darwin do Adelaide.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA