a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel wspiera słoneczny Solar Team Eindhoven

AkzoNobel wspiera słoneczny Solar Team Eindhoven

AkzoNobel po raz kolejny wspiera młodych! Firma została partnerem studenckiego zespołu z Eindhoven University of Technology, przygotowującego się do udziału w wyścigu pojazdów napędzanych energią słoneczną Bridgestone World Solar Challenge w Australii.

AkzoNobel Solar Team Eindhoven

Fot. arch. AkzoNobel

W czerwcu zespół Solar Team Eindhoven zakończył budowę swojego wyścigowego pojazdu Stella Vie. Napędzany światłem, może on przejechać do 1000 km bez ładowania baterii. Twórcy określają go jako „połączenie aerodynamiki, estetyki i praktycznego designu”. Wkrótce słoneczne auto przejdzie test w silnym słońcu australijskiej pustyni.

AkzoNobel Specialty Coatings służył młodym inżynierom fachową ekspertyzą, a także innowacyjnymi podkładami, farbami bazowymi i lakierami nawierzchniowymi. To nie pierwszy raz, gdy AkzoNobel wspiera uczestników australijskiego wyścigu. Produkty marki Sikkens zostały wcześniej zastosowane na pojeździe holenderskiego zespołu Nuon Solar Team, który sześć razy zwyciężył w zawodach, ostatni raz w roku 2015. Firma chętnie angażuje się w podobne projekty, wpisują się one bowiem w jego strategię zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Przypominamy, że inną drużynę startującą w zawodach, belgijską Punch Powertrain Solar Team, wspiera z kolei Axalta Coating Systems, producent marki Cromax. To dodaje całej sprawie dodatkowego smaczku – pośrednio rywalizować będą ze sobą również dwaj lakierniczy giganci.

W tym roku rajd Bridgestone World Solar jest organizowany już po raz trzydziesty. W październiku rywalizować ze sobą będą młodzi konstruktorzy z całego świata – ich pojazdy będą miały za zadanie pokonać 3000 km z Darwin do Adelaide.

Źródło: AkzoNobel