REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nuon Solar Team zwycięzcą World Solar Challenge 2015

Studenci Uniwersytetu w Delft tworzący zespół Nuon Solar Team odnieśli spektakularne zwycięstwo w tegorocznym Bridgestone World Solar Challenge. Ich napędzany energią słoneczną pojazd, Nuna 8, dotarł na metę najszybciej! Jest w tym również zasługa koncernu AkzoNobel, który dostarczył lakiery marki Sikkens do pokrycia słonecznego auta.

World Solar Challenge

Fot. Hans-Peter van Velthoven / AkzoNobel

Holenderski zespół jest niepokonany – w zawodach World Solar Challenge triumfował również w ubiegłym roku i dwa lata temu. W sumie jest to już jego szóste zwycięstwo w World Solar Challenge.

Nuon Solar Team tworzą studenci różnych wydziałów i kierunków Uniwersytetu w Delft – m.in. inżynierii lotniczej, inżynierii mechanicznej i matematyki. W tegorocznych zawodach World Solar Challenge wzięły udział 42 podobne drużyny, reprezentujące szkoły i uczelnie z całego świata.

AkzoNobel od kilku lat z radością wspiera zespół z Uniwersytetu w Delft. Lakiery marki Sikkens wykorzystane zostały do pokrycia korpusu pojazdu Nuna 8, wykonanego z materiału wzbogaconego włóknami węglowymi. Dzięki temu powstało lekkie, idealnie gładkie wykończenie, które poprawiło właściwości aerodynamiczne pojazdu – i pomogło mu zwyciężyć w tegorocznym World Solar Challenge.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA