REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel monitoruje efektywność farb dla Euronav

Euronav, jedna z największych na świecie firm transportujących ropę naftową, postanowiła sprawdzić rzeczywistą efektywność farb przeciwporostowych. Dzięki systemowi monitorującemu firmy Hempel udało jej się stwierdzić, jak bardzo zmieniło się zużycie paliwa i emisja dwutlenku węgla po zastosowaniu specjalistycznej powłoki.

Hempel Euronav

Fot. arch. Hempel

Organizmy morskie przyczepiające się do kadłuba statku zwiększają jego masę, a co za tym idzie – również zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla. Wielu producentów farb przeciwporostowych zapewnia, że ich produkty zapobiegają temu zjawisku, jednak ich rzeczywisty wpływ na zużycie paliwa potwierdzić można tylko zbierając dokładne dane.

Na życzenie firmy Euronav Hempel – we współpracą z DNV GL, niezależnym doradcą w branży morskiej – opracował system umożliwiający zebranie tych danych. Ekipa Hull Performance Team zaczęła monitorować stan kadłuba i śruby oraz parametry dotyczące zużycia paliwa na trzech okrętach Euronav na sześć miesięcy przed aplikacją systemu Hempaguard X7.

Obserwacja trwała rok. W sześć miesięcy po aplikacji potwierdzono, że efektywność napędu znacząco się zwiększyła. Firmę Euronav przekonały uzyskane dane. Zdecydowała się ona zamienić obecne systemy powłokowe na Hempaguard X7 na kolejnych dwóch okrętach – VLCC Sandra oraz Suezmax Maria.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA