a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel testuje urządzenie SafeDistance

AkzoNobel testuje urządzenie SafeDistance

W jednym z zakładów AkzoNobel w Belgii odbyły się testy nowego urządzenia. Pomaga ono pracownikom zachować między sobą bezpieczny dystans 1,5 metra, co zmniejsza ryzyko ewentualnego zarażenia koronawirusem.

AkzoNobel Safe Distance

Fot. iXimus / pixabay.com

Urządzenie opracowane zostało przez firmę Lopos, a do użytku komercyjnego trafi pod nazwą SafeDistance. Kiedy bezpieczna odległość między pracownikami zostanie naruszona, technologia powiadamia o tym przy pomocy dźwięku i wibracji.

90% pracowników zadowolonych z urządzenia

Nowe urządzenie przetestowane zostało w fabryce AkzoNobel w Machelen, w której pracuje około 150 osób. Technologię wypróbowali pracownicy działu produkcyjnego, administracyjnego oraz logistycznego. Jak komentuje dyrektor zakładu Stefaan De Block:

Dostrzegliśmy natychmiastową zmianę w sposobie, w jaki pracownicy wchodzili ze sobą w interakcje. 90% z nich zadeklarowała, że chętnie będzie dalej używać urządzenia.

Jen Rossey, dyrektor generalny Lopos, dodaje, że sprzęt nie jest w żaden sposób kłopotliwy w noszeniu – można go przymocować do paska lub nosić na smyczy jak identyfikator. Urządzenie nie wymaga żadnej dodatkowej infrastruktury, nie wykorzystuje również danych osobowych.

W październiku wersja na nadgarstek

Stefaan De Block optuje za tym, by obecną wersję urządzenia zakupić dla pracowników, którzy poruszają się w stosunkowo cichym środowisku, nie bezpośrednio przy produkcji. Osoby pracujące w bardziej hałaśliwym otoczeniu bardziej skorzystają prawdopodobnie na urządzeniu w wersji do noszenia na nadgarstku, którą Lopos planuje wprowadzić do sprzedaży w październiku. Będzie ona wydawała głośniejszy sygnał, a do tego alarmowała poprzez wibrację oraz błysk diody LED. Dyrektor zakładu w Machelen dodaje:

Urządzenie pozwala nam lepiej wspierać naszych pracowników i ich chronić. Do tego umożliwia zachowanie ciągłości biznesowej. Oferuje więc wiele korzyści.

Źródło: AkzoNobel