REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel wykorzysta ekologiczne surowce Solazyme

Koncern AkzoNobel nawiązał współpracę z firmą Solazyme. Będzie ona dostarczać ekologicznych surowców do produkcji surfaktantów.

AkzoNobel Solazyme

Fot. Gellscom / Foter.com / CC-BY-ND 2.0

Na mocy umowy każdego roku Solazyme dostarczy firmie AkzoNobel 10 000 ton oleju z alg. Będzie on wykorzystywany do produkcji ekologicznych surfaktantów.

Koncern liczy na to, że ten ekologiczny surowiec będzie w stanie zastąpić środki na bazie ropy naftowej i oleju palmowego. Realizuje w ten sposób swoją proekologiczną strategię, stara się zwiększyć efektywność produkcji i sprawić, by jego farby były jeszcze chętniej wybierane przez klientów.

Solazyme to amerykańska firma z siedzibą w Kalifornii. Korzystając z dobrodziejstw biotechnologii specjalizuje się ona w produkcji odnawialnych surowców – w szczególności oleju z mikroalg.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA