REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wielkie Wejście – 5 pomysłów na przedpokój

Przedpokój to ważne miejsce – w końcu pierwsze wrażenie się liczy! Zabierając się za jego urządzanie trzeba zadbać, aby współgrał z resztą wystroju, a równocześnie stwarzał przyjazne wrażenie i prezentował się stylowo. The Chromologist podsuwa 5 pięć pomysłów, jak to osiągnąć.

przedpokój

Fot. The Chromologist

Zadbaj o płynne przejście między pomieszczeniami – radzi Faye Wharton, specjalistka magazynu The Chromologist. Wybierz do przedpokoju kolor komplementarny do tych, które królują w pozostałych pomieszczeniach. Najlepiej, gdyby był odrobinę ciemniejszy, dzięki temu pokoje będą się wydawać jaśniejsze i bardziej przestronne. Może głęboka czerwień, granat albo ciemnoszary?

Oto pięć gotowych propozycji:

1) Wielkie wejście – przedpokój na niebiesko
Pomysł zwłaszcza dla długich, wąskich przedpokojów. Jeżeli pomalujesz ściany na niebiesko, a podłogę na biało, całe pomieszczenie będzie się wydawało szersze. Zafunduj intensywny niebieski ścianie na końcu korytarza, jeśli chcesz go optycznie skrócić, tak by nie przypominał długiej „kiszki”.

Fot. The Chromologist

2) Przepływ – pomieszczenia w głębi w tym samym kolorze
Utrzymując pokoje w głębi w innych odcieniach koloru, na który pomalowałeś przedpokój, uzyskasz ciekawy efekt dekoracyjny. Przestrzenne cieniowanie.

Fot. The Chromologist

3) Przestronnie – jasne ściany, ciemna stolarka
Jeżeli twój przedpokój jest niewielki i ciemny, a zależy ci na jego rozświetleniu, pomaluj ściany na jasny kolor, a drewnianą stolarkę – na ciemny. To optycznie doda wnętrzu światła i przestrzeni.

Fot. The Chromologist

4) Jaśniej – przedpokój na żółto
Intensywny jasny odcień nad listwą lamperyjną rozjaśni nawet ponury przedpokój. Zwłaszcza jeśli tym odcieniem będzie słoneczna żółć.

Fot. The Chromologist

5) Efektownie – ognista czerwień
Przedpokój utrzymany w jednym kolorze to kolejna sztuczka, która optycznie doda wnętrzu przestrzeni. A taki płomienny, a zarazem bardzo elegancki odcień zrobi na pewno duże wrażenie na twoich gościach!

Fot. The Chromologist

Źródło: The Chromologist

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
0%
100%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA