a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel maluje Porcelanową Wieżę

AkzoNobel maluje Porcelanową Wieżę

AkzoNobel bierze udział w projekcie rekonstrukcji jednego z Siedmiu Cudów Średniowiecznego Świata – Procelanowej Wieży w Nankinie w Chinach.

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Wieża zbudowana została za panowania dynastii Ming. Choć w wieku XIX została niemal całkowicie zniszczona, pozostała obiektem ikonicznym i rozpoznawalnym, dlatego powstał projekt jej odtworzenia.

20 000 kg farby na Porcelanową Wieżę

Faza pierwsza obejmuje budowę głównej buddyjskiej świątyni, której element stanowi porcelanowa pagoda. Specjaliści AkzoNobel zostali poproszeni o pomoc w wyborze koloru na ściany świątyń i zaproponowali delikatny żółty odcień, który dobrze wpisuje się w historyczny i symboliczny charakter obiektu.

Na pokrycie 8000 m² zaś samej Porcelanowej Wieży przygotowano 20 000 kilogramów Dulux Pro Stucco – akrylanowej, wodorozcieńczalnej farby strukturalnej. Jest ona odporna na warunki atmosferyczne, nie łuszczy się, charakteryzuje się intensywnym kolorem i była już wcześniej wykorzystywana do odmalowania obiektów o dużym znaczeniu historycznym i kulturowym.

Porcelanowa Wieża w czasach świetności. Fot. Johan Nieuhof / Wikimedia Commons

AkzoNobel pielęgnuje dziedzictwo kulturowe

Projekt ten doskonale wpisuje się w inicjatywę AkzoNobel Human Cities, której jednym z sześciu głównych punktów jest dbałość o dziedzictwo kulturowe. Zdając sobie sprawę, jak duże znaczenie ma historia, koncern wspiera wszelkie projekty mające na celu pielęgnowanie i wskrzeszanie dzieł kultury.

Powstały kompleks z porcelanową pagodą nazwany zostanie Zabytkowym Parkiem Porcelanowej Wieży z Nankin (Nanjing Porcelain Tower Relics Park) i ma się stać jedną z największych miejskich atrakcji.

Źródło: AkzoNobel