REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel maluje Porcelanową Wieżę

AkzoNobel bierze udział w projekcie rekonstrukcji jednego z Siedmiu Cudów Średniowiecznego Świata – Procelanowej Wieży w Nankinie w Chinach.

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Wieża zbudowana została za panowania dynastii Ming. Choć w wieku XIX została niemal całkowicie zniszczona, pozostała obiektem ikonicznym i rozpoznawalnym, dlatego powstał projekt jej odtworzenia.

20 000 kg farby na Porcelanową Wieżę

Faza pierwsza obejmuje budowę głównej buddyjskiej świątyni, której element stanowi porcelanowa pagoda. Specjaliści AkzoNobel zostali poproszeni o pomoc w wyborze koloru na ściany świątyń i zaproponowali delikatny żółty odcień, który dobrze wpisuje się w historyczny i symboliczny charakter obiektu.

Na pokrycie 8000 m² zaś samej Porcelanowej Wieży przygotowano 20 000 kilogramów Dulux Pro Stucco – akrylanowej, wodorozcieńczalnej farby strukturalnej. Jest ona odporna na warunki atmosferyczne, nie łuszczy się, charakteryzuje się intensywnym kolorem i była już wcześniej wykorzystywana do odmalowania obiektów o dużym znaczeniu historycznym i kulturowym.

Porcelanowa Wieża w czasach świetności. Fot. Johan Nieuhof / Wikimedia Commons

AkzoNobel pielęgnuje dziedzictwo kulturowe

Projekt ten doskonale wpisuje się w inicjatywę AkzoNobel Human Cities, której jednym z sześciu głównych punktów jest dbałość o dziedzictwo kulturowe. Zdając sobie sprawę, jak duże znaczenie ma historia, koncern wspiera wszelkie projekty mające na celu pielęgnowanie i wskrzeszanie dzieł kultury.

Powstały kompleks z porcelanową pagodą nazwany zostanie Zabytkowym Parkiem Porcelanowej Wieży z Nankin (Nanjing Porcelain Tower Relics Park) i ma się stać jedną z największych miejskich atrakcji.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA