REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Trwa European Coatings Show 2015!

Rozpoczęło się wielkie święto farb – kolejna wystawa European Coatings Show połączone z konferencją European Coatings Congress. Do Norymbergi ściągnęli producenci z całego świata, aby zaprezentować swoje produkty i technologie i nawiązać cenne kontakty w branży. Impreza potrwa jeszcze do jutra.

European Coatings Show 2015

Fot. webphotographeer / istockphoto.com / european-coatings-show.com

Konferencja European Coatings Congress, która towarzyszy targom, przyciągnęła w tym roku ponad 700 delegatów. Podczas sesji otwarcia uwagę słuchaczy przyciągnęło przede wszystkim mocne wystąpienie profesora Rolfa Mühlhaupta (Uniwersytet we Fryburgu), który oznajmił, że era bogactwa nieodnawialnych zasobów zakończyła się i musimy zdecydowanie zwrócić się ku odnawialnym surowcom, czy to w branży farbiarskiej czy jakimkolwiek innym sektorze przemysłu.

Ogłoszono już również zdobywcę nagrody European Coatings Award dla najlepszego referatu tegorocznej edycji konferencji. Trafiła ona do doktora Freda van Wijka i jego zespołu za pracę pod tytułem New, Ultra-Fast Drying, Low-VOC, Isocyanate-Free Technology for 2K Coating Systems.

Temat, który zdominował konferencję – ekologia – jest również obecny na stoiskach wielu producentów, którzy postanowili zaprezentować swoją działalność na tegorocznych targach European Coatings Show. Koncern BASF skupił się na zielonej chemii, Synthomer – na wodorozcieńczalnych spoiwach, BYK – na dodatkach łączących przyjazność środowisku, efektywność i wysoką jakość. Firma Worlée-Chemie zaprezentowała odnawialne surowce do produkcji farb przemysłowych i dekoracyjnych, Reichhold – innowacyjne technologie wodorozcieńczalne, zaś BioAmber – swój kwas bursztynowy pochodzenia biologicznego.

Dr Fred van Wijk, zdobywca tegorocznej nagrody European Coatings Award. Fot. webphotographeer / istockphoto.com / european-coatings-show.com

Jeśli chodzi o farby, kolor gra rolę, dlatego na targach nie brak oczywiście producentów kolorantów. Swoje stoiska mają m.in. Chromaflo, Nubiola oraz DuPont Titanium Technologies ze swoim innowacyjnym białym pigmentem Ti-Pure.

Zainteresowanych sprzętem oraz nowoczesnymi aplikacjami zapraszamy na stoiska firm Elcometer, DeFelsko (prezentującej aplikację PosiTector, która zmienia smartfon lub tablet w miernik grubości) oraz Univar (z jej nowym narzędziem Product Picker do wyszukiwania produktów na rynku).

Inne nowinki i rewelacje, z którymi zapoznać można się w trakcie wystawy, to m.in. technologie Grupy Arkema – modyfikatory reologii Coatex oraz monomery i oligomery do sieciowania UV i EB Sartomer, specjalistyczne dodatki Solvay i Elementis, sferyczne cząsteczki MicroTouch od Micro Powders zapewniające doskonałą odporność na zarysowania oraz nowa emulsja silikonowa do ochrony drewna marki Wacker.

European Coatings Show trwa jeszcze do jutra. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji!

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA