a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel kupuje lidera rynku farb na Mauritiusie

AkzoNobel kupuje lidera rynku farb na Mauritiusie

AkzoNobel wzmacnia swoją pozycję w kolejnym zakątku świata. Koncern kupił właśnie firmę Mauvilac, czołowego producenta farb i powłok na Mauritiusie.

Mauvilac AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

W ramach transakcji w ręce holenderskiego potentata przejdzie również lokalny zakład produkcyjny Mauvilac, cztery salony koncepcyjne oraz dostęp do silnej sieci dystrybucyjnej.

Pół wieku doświadczenia

Mauvilac to lider produkcji farb dekoracyjnych i specjalistycznych na Mauritiusie – w roku 2018 firma osiągnęła przychody na poziomie 20 mln €. W jej ofercie dominują produkty dekoracyjne (85%). Na rynku marka jest obecna od roku 1964, a więc od ponad pięćdziesięciu lat. Jak komentuje Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel:

Z radością zawiadamiamy o naszym przejęciu firmy Mauvilac, krok ten bowiem pozwoli nam wzmocnić pozycję w Afryce Subsaharyjskiej oraz na afrykańskim rynku farb dekoracyjnych. Mauvilac to lider branży farb na Mauritiusie oraz dumny właściciel najlepiej znanej marki farb na wyspie. Cieszymy się na włączenie produktów firmy do naszej oferty oraz witamy pracowników Mauvilac w rodzinie AkzoNobel.

Ruud Joosten, dyrektor operacyjny AkzoNobel, dodaje, że innowacyjność oraz nacisk na ekologię, które reprezentuje Mauvilac, doskonale wpisują się również w priorytety AkzoNobel. Także Laurent Roussel, dyrektor generalny Mauvilac, podkreślił, że obydwie firmy łączy dbałość o jakość, innowacyjność i przyjazność środowisku.

Zamknięcie transakcji do połowy przyszłego roku

Zgodnie z planem transakcja zostanie zamknięta w pierwszej połowie 2020 roku. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Źródło: AkzoNobel