REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel – dalsze zmiany w Niemczech

AkzoNobel dokonuje dalszych zmian w swoich niemieckich oddziałach. Po sprzedaży sektora Building Adhesives i pozbyciu się własnej sieci sklepów dekoracyjnych przyszedł czas na zmniejszenie liczby biur w Niemczech. I to drastyczne – obecnie działające osiem ośrodków mają zastąpić tylko trzy.

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Wielkie zmiany AkzoNobel na rynku niemieckim rozpoczęły się w czerwcu. Zarząd ogłosił wówczas zrzeknięcie się własnych sklepów dekoracyjnych na rzecz niezależnych dystrybutorów, aby usprawnić sprzedaż farb. Niedługo potem pojawiła się informacja o sprzedaży oddziału Building Adhesives, który od pewnego czasu pozostawał na marginesie działalności firmy. Wszystko to, aby ograniczyć koszty, usprawnić działalność i skupić się na najważniejszych projektach na terenie Niemiec – rynku bardzo ważnego dla koncernu AkzoNobel.

Kolejna ogromna zmiana to ograniczenie liczby biur oraz, co za tym idzie, drastyczne cięcia jeśli chodzi o ilość pracowników. Zgodnie z zapowiedziami do lata 2014 zlikwidowane zostaną siedziby w Börnsen, Düren, Essen, Hannoverze, Ludwigsburgu, Norderstedt i Wuppertalu. Pozostanie jedynie biuro w Kolonii, gdzie mieścić się będzie główna siedziba firmy, a prócz tego powstaną nowe ośrodki w Hamburgu i Stuttgarcie. Po wprowadzeniu zmian liczba osób pracujących w niemieckich oddziałach AkzoNobel wyniesie około 2600, co oznacza redukcję zatrudnienia o 25%.

Duża liczba niemieckich ośrodków firmy to skutek wcześniejszych transakcji i przejmowania oddziałów innych firm. Jak mówi członek zarządu AkzoNobel, Werner Fuhrmann, skoncentrowanie organizacji w Niemczech do trzech siedzib pozwoli lepiej zarządzać firmą, zwiększyć efektywność i zmniejszyć koszty ogólne.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA