a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel – dalsze zmiany w Niemczech

AkzoNobel – dalsze zmiany w Niemczech

AkzoNobel dokonuje dalszych zmian w swoich niemieckich oddziałach. Po sprzedaży sektora Building Adhesives i pozbyciu się własnej sieci sklepów dekoracyjnych przyszedł czas na zmniejszenie liczby biur w Niemczech. I to drastyczne – obecnie działające osiem ośrodków mają zastąpić tylko trzy.

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Wielkie zmiany AkzoNobel na rynku niemieckim rozpoczęły się w czerwcu. Zarząd ogłosił wówczas zrzeknięcie się własnych sklepów dekoracyjnych na rzecz niezależnych dystrybutorów, aby usprawnić sprzedaż farb. Niedługo potem pojawiła się informacja o sprzedaży oddziału Building Adhesives, który od pewnego czasu pozostawał na marginesie działalności firmy. Wszystko to, aby ograniczyć koszty, usprawnić działalność i skupić się na najważniejszych projektach na terenie Niemiec – rynku bardzo ważnego dla koncernu AkzoNobel.

Kolejna ogromna zmiana to ograniczenie liczby biur oraz, co za tym idzie, drastyczne cięcia jeśli chodzi o ilość pracowników. Zgodnie z zapowiedziami do lata 2014 zlikwidowane zostaną siedziby w Börnsen, Düren, Essen, Hannoverze, Ludwigsburgu, Norderstedt i Wuppertalu. Pozostanie jedynie biuro w Kolonii, gdzie mieścić się będzie główna siedziba firmy, a prócz tego powstaną nowe ośrodki w Hamburgu i Stuttgarcie. Po wprowadzeniu zmian liczba osób pracujących w niemieckich oddziałach AkzoNobel wyniesie około 2600, co oznacza redukcję zatrudnienia o 25%.

Duża liczba niemieckich ośrodków firmy to skutek wcześniejszych transakcji i przejmowania oddziałów innych firm. Jak mówi członek zarządu AkzoNobel, Werner Fuhrmann, skoncentrowanie organizacji w Niemczech do trzech siedzib pozwoli lepiej zarządzać firmą, zwiększyć efektywność i zmniejszyć koszty ogólne.

Źródło: AkzoNobel