REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

8 mld dolarów rynku żywic epoksydowych w 2017

Firma MarketsAndMarkets opublikowała raport na temat perspektyw rozwoju rynku żywic epoksydowych. Zgodnie z prognozami specjalistów wartość tego rynku w roku 2017 ma osiągnąć 8,4 miliarda dolarów.

fot. Janpietruszka (stockfreeimages.com)

Analizy i przewidywania MarketsAndMarkets odnoszą się do poszczególnych obszarów geograficznych (Ameryka Północna, Europa, Azja i Pacyfik, Reszta Świata) oraz do zastosowań żywic epoksydowych.

W 2011 roku wartość rynku epoksydów wynosiła 5,5 miliarda dolarów, więc prognozowane 8,4 mld jest znacznym skokiem. Największy w tym udział będą miały kraje Azji i Pacyfiku, gdzie produkcja i obrót żywicami epoksydowymi jest największy, zaś zapotrzebowanie stale rośnie (zwłaszcza w przemyśle końcowego przeznaczenia w Chinach i Indiach).

W raporcie wyszczególniono także kluczowe czynniki wpływające na rozwój rynku żywic epoksydowych. Wśród nich znalazły się surowce. Wszelkie wahania popytu i podaży na dwa podstawowe związki stosowane przy produkcji epoksydów – bisfenolu A i epichlorhydryny – wpływają znacząco na sytuację rynku żywic epoksydowych.

Źródło: www.coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA