REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Testy ekologicznych opakowań Dulux w UK (70% mniej plastiku)


Zgodnie ze swoją proekologiczną strategią firma Dulux opracowała nowe torebki na farby. Gwarantują one, zgodnie z zapewnieniami wytwórcy, „70-procentową redukcję ilości odpadków”. Nowe opakowanie ma być alternatywą dla standardowych 2,5-litrowych puszek.

fot. packagingnews.co.uk

Nie tak dawno Dulux wprowadził plastikowe puszki na farby z tworzywa, które można poddać recyklingowi w 25%. Opracował także formułę Dulux Standard Emulsion, która nie zawiera rozpuszczalników a jej ślad węglowy został zredukowany o 15%.

Jak deklaruje Letty Edwards, dyrektor marketingu Dulux, nowy rodzaj opakowań ma zaspokoić potrzeby klientów i jest istotną częścią planu firmy zmierzającego do ograniczenia wpływu jej produktów na środowisko. Zgodnie z przewidywaniami dzięki tej innowacji do roku 2020 Dulux osiągnie redukcję emisji CO2, LZO i ilości odpadków o 50%.

W nowych, 2,5-litrowych opakowaniach są dostępne na razie matowe farby dyspersyjne – Magnolia oraz Pure Brilliant White. Do kupienia na razie wyłącznie w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Dulux

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA